Facebook Google+ Twitter

"Nieskończona historia" w reżyserii Piotra Cieplaka najlepszym spektaklem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-07-02 14:38

W 18. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej zwyciężył spektakl "Nieskończona historia" Teatru Powszechnego w Warszawie.

Spektakl Nieskończona historia w reż. Piotra Cieplaka, który tuż po premierze uznany został za jedno z najważniejszych przedstawień teatralnych w tym sezonie, otrzymał główną nagrodę za najlepsze przedstawienie 18. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej!

 / Fot. materiały promocyjneJury w składzie: Małgorzata Dziewulska– przewodnicząca, Anna Augustynowicz, Agnieszka Olsten, Zyta Rudzka, Jacek Kopciński, Zbigniew Majchrowski po obejrzeniu dwunastu spektakli finałowych przyznało następujące nagrody:

Dwie równorzędne nagrody zespołowe za najlepsze przedstawienia konkursu dla: Nieskończonej historii Artura Pałygi w reżyserii Piotra Cieplaka, Teatr Powszechny im. Z. Hübnera w Warszawie oraz Zbrodni według scenariusza Michała Buszewicza w reżyserii Eweliny Marciniak, Teatr Polski w Bielsku– Białej.

Nagroda za reżyserię przedstawienia Nieskończona historia dla Piotra Cieplaka.

Nagroda za scenografię do Nieskończonej historii dla Andrzeja Witkowskiego.

Nagroda za muzykę do przedstawienia Nieskończona historia dla Jana Duszyńskiego. Otrzymał on również nagrodę za muzyką do spektaklu Życie seksualne dzikich.

Nagroda za rolę męską w przedstawieniu Nieskończona historia dla Andrzeja Mastalerza.

Nagroda im. Jana Świderskiego, przyznawana przez Zarząd Sekcji Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich za rolę Suki Azy w przedstawieniu Nieskończona historia dla Elizy Borowskiej.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.