Facebook Google+ Twitter

Niesmaczny żart z kibiców Widzewa i uroczystości chasydów...

Niesmacznym żartem popisali się przeciwnicy klubu sportowego RTS Widzew Łódź, umieszczając zmontowany film na portalu YouTube. Kibic ŁKS-u, podpisujący się na portalu jako "cosinus 92", umieścił filmik, na którym pokazana jest uroczystość Chasydów, a podkładem muzycznym jest piosenka kibiców RTS Widzew "Naszym Klubem RTS".

 / Fot. http://www.youtube.com/watch?v=ZPAvBk9qjiU"Film" można obejrzeć YouTube.

Niestety, jest to kolejny "popis" pseudokibiców obrażający nie tylko przeciwnika, ale również chasydów. Niedawno zostali skazani wyrokiem sądu trzej kibice ŁKS-u za noszenie koszulki z napisem "Śmierć żydzewskiej kurwie", a taką samą koszulkę miał na meczu Arkadiusz Mysona, wtedy piłkarz ŁKS. Kibice zostali ukarani karami ograniczenia wolności w zawieszeniu oraz po 2 tys. grzywny za nawoływanie do nienawiści narodowościowej a Arkadiusz Mysona został ukarany przez Komisję Ligi Ekstraklasy zawieszeniem w meczach ekstraklasy oraz 15 tys. zł kary.

***
Komentarz: Niestety, takie incydenty zdarzają się coraz częściej i spowodowane jest to m.in. naciskami innych pseudokibiców. Nie wiem czy po drodze nie zabrakło gdzieś wychowania rodzicielskiego, które wpoiłoby wartości jakich nie powstydzilibyśmy się wszyscy. Czy w polskim kibicowaniu musi przeważać nienawiść, czy nie możemy zająć się kibicowaniem na poziomie tylko musimy obrzucać się błotem i obelgami? A może to sami piłkarze i działacze doprowadzają do tego, by szerzyła się taka nienawiść?

Czy musimy obrażać inne wyznania choć wyznanie chrześcijańskie mówi o miłości bliźniego? Niestety, na te pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Do momentu wysłania materiału do redakcji nie otrzymałem odpowiedzi od przewodniczącego Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Łodzi - Szymchy Kellera. Jeśli tylko otrzymam odpowiedź zostanie ona umieszczona w artykule.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.