Facebook Google+ Twitter

Nieśmiały apel: oddajmy Im hołd przy urnie

10 kwietnia w katastrofie lotniczej zginął prezydent Lech Kaczyński i wielu ważnych przedstawicieli polskiego życia politycznego. Jaką lekcję powinniśmy z tej tragedii wyciągnąć jako naród w kontekście koniecznych w tym momencie wyborów?

Po tej katastrofie w naszym kraju zapanowała autentyczna żałoba narodowa. Nikt nikogo nie zmuszał do przywitania konduktu z ciałem prezydenta, Polacy spontanicznie wywieszali flagi przyozdobione kirem, odwołano wszelkie imprezy. „Teraz nie ma lewicy i prawicy” - powiedział w orędziu Bronisław Komorowski.

Postaci, które są ofiarami tej katastrofy, można oceniać bardzo różnie. Dla jednych Lech Kaczyński pozostanie mężem stanu, dla innych najsłabszym prezydentem po 1989 roku. Ostatecznej oceny dokona historia, a nam pozostaje wyciągnąć z tej tragedii lekcję, którą musimy odrobić także przy wyborczych urnach.

W najbliższych tygodniach Polaków czeka najtrudniejsza kampania wyborcza w dotychczasowej historii. Jednak może być ona także pokazem siły polskiej demokracji i narodowej dojrzałości. Niech nasza jedność - i tak nieco już zachwiana - przetrwa do wyborów, bez względu na to, jacy kandydaci będą się ubiegać o ten urząd.

Najbardziej wyraźną oznaką siły demokratycznego państwa jest procent obywateli biorących udział w wyborach. Stąd mój nieśmiały apel: przeżyjmy kampanię w ciszy, a gdy przyjdzie dzień wyboru, wyruszmy tłumnie do urn. Pokażmy światu i sobie siłę naszej narodowej jedności, zbudujmy ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem swoiste epitafium z wyborczej frekwencji. Niech szczerość patriotycznych uniesień z ostatnich dni przełoży się na nasze głosy.

Zagłosujmy zgodnie z poglądami i sumieniem, a jeśli nie znajdziemy kandydata godnego naszego poparcia, zademonstrujmy to wrzucając pustą kartkę. Sprawmy, aby najsmutniejsze wybory w dziejach Polski stały się zarazem świętem demokracji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.07.2010 15:40

Dojrzały społecznie i obywatelsko apel, zważywszy młody wiek apelującego.
Jesteśmy po wyborach, co dalej młody kolego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Demokracja jest ważna i fajna ale najważniejsze jest, żeby rósł w siłę naród polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamierzam oddać hołd demokracji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I słusznie prawisz Młody Człowieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.