Facebook Google+ Twitter

(Nie)śpieszy się Komfort Busowi

Z jednej strony autobusy przewoźnika Komfort Bus nie przyjeżdżają na czas, a z drugiej jadą jak szalone by zdążyć. Wszystko kosztem - pasażerów.

Skreen z plakatu Komfort Bus / Fot. Komfort Bus jest przewoźnikiem należącym do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej (PKS). Przewozi pasażerów na trasach całej Polski m.in. z Kołobrzegu, Bydgoszczy, Torunia, Ciechocinka, Włocławka, Płocka, Warszawy, Łodzi czy Krakowa.

Ostatnio bardzo często zdarza mi się podróżować autobusami tej firmy. Pierwszym podstawowym problemem jest rozkład jazdy tak skomplikowany, że mało kto potrafi go poprawnie odczytać. Godziny przyjazdu autobusów są poprawne przy miejscowości, w której aktualnie się znajdujemy, lecz wielu ludzi patrzy na miejscowości, do których się wybieramy (często taki rozkład wprowadza w błąd).

Autobusy nie przyjeżdżają na czas lub nie przyjeżdżają w ogóle - tak mi się zdarzyło ostatnio. Komfort Bus miał być o 11.55 w Ciechocinku, następny był o 13.45. Czekałem ponad godzinę, potem pojechałem do cioci. Wróciłem na dworzec przed 13.45. Gdy wsiadałem do autobusu była 13.53. Nie wiem, który to był autobus: czy ten z 11.55 czy następny? Jeszcze wcześniej czekałem na autobus w Płocku, który miał półgodzinne opóźnienie (tak duże opóźnienie to norma).

Rozkłady jazdy nie są przystosowane do możliwości kierowców (zmuszają ich do łamania przepisów drogowych) oraz do stanu naszych dróg i natężenia ruchu. Pasażerka opowiadała jak kierowca gwałtownie hamował, a ludzie zsuwali się z siedzeń. Nikt nie reagował. - Jeżdżą jak szaleni i nie zważają na innych, byle dostać się jak najszybciej - opisuje pasażerka.

Problemy nie dotyczą tylko autobusów Komfort Bus. Wielu kierowców ma za zadanie dojechać jak najszybciej na wyznaczone miejsce z zezwoleniem na łamanie przepisów. Przykład udało się dojechać o 15 minut szybciej do Włocławka, a kierowca odjechał z przystanku już po 5 minutach. Co z pasażerami, którzy przyszli później? Skontaktowałem się w tej sprawie z PKS Płock. Niestety, nikt nie potrafił wytłumaczyć co jest przyczyną opóźnień i dlaczego czasem autobusy jeżdżą jak szalone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rafał
  • Rafał
  • 27.05.2011 23:28

Bzdura jakich mało, ja tymi kursami jeżdżę bardzo często i takie sytuacje nie miały miejsca nawet zimą. Rozkłady są bardzo czytelne, przejrzyste. Jeżdżę tymi kursami do Białegostoku, Warszawy, Kołobrzegu i czasami do Szczecina, nigdy w żadnym Komfotbusie w/w sytacja nie miała miejsca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.