Facebook Google+ Twitter

Niespodzianka na Dzień Kobiet

Gdy otworzy swoje zaśnione oczy, zobaczy mnie... Wyczyszczonego, pachnącego, w czarnej marynarce, siedzącego na krześle przy łóżku i wpatrującego się w Nią z ciepłym uśmiechem.

A to wszystko po to, by przyjemności tego dnia kojarzyła ze mną. Potem podam jej zapakowaną w kremowy karton nową, czarną elegancką suknię, z prośbą o jej założenie (aby wzbudzić regułę wzajemności). Poinformuję, że ma kwadrans zanim wyjdziemy, a reszta będzie niespodzianką (aby zintensyfikować przyjemność poprzez zaskoczenie).

Ubiorę swój czarny długi płaszcz i podam jej okrycie, wezmę za dłoń i wyjdziemy. Przed domem będzie zaparkowany czarny mercedes klasy S, z szoferem w mundurze (aby nawiązać do symboli z „Zaginionej autostrady” Lyncha i życia Mishimy). Otworzę jej drzwi do tylnego siedzenia, wsiądziemy i "popłyniemy" po Wrzeszczu. Będziemy sunąć kilometrową aleją ze szpalerami poczwórnych lip, aż do gdańskiej starówki. Usłużę jej przy wysiadaniu i udamy się do otwartego specjalnie dla nas szesnastowiecznego Ratusza Starego Miasta (co wzbudzi w niej korzystne skojarzenia i uzmysłowi, że jestem cennym samcem opiekunem). Tam zjemy śniadanie, wybierając z kart dowolne potrawy, a kelner okrasi nasz posiłek zamówionym uprzednio półsłodkim czerwonym winem, ja zaś opowieścią o piwie, teleskopie, wydawnictwie i pożarze Jana Heweliusza (co umocni moją pozycję samca opiekuna).

Następnie błyszcząca czarna limuzyna podwiezie nas ku początkowi Królewskiej Drogi. Tam w czternastowiecznej Katowni zwiedzimy Muzeum Bursztynu, wieże i lochy, a ja opowiem o torturach i egzekucjach (pozytywne skojarzenia) Potem udamy się do trzynastowiecznego Dworu św. Jerzego, by skosztować piwa, skorzystać z łazienki i bym mógł spokojnie kontynuować swoją opowieść o zapomnianych dziejach Gdańska oraz o herbaciarni Towarzystwa Tarczy (rola warunkowania). W południe wyjdziemy posłuchać pieśni dzwonów i carillonu. Udamy się spacerem środkiem Królewskiego Traktu ku Motławie. Wstępując kolejno do osiemnastowiecznego Domu Uphagena, na wystawę w gotycko-renesansowym Ratuszu Głównego Miasta i do siedemnastowiecznych piwnic Dworu Artusa, aby skonsumować obiad. Tam też spożyjemy zupę piwną z twarogiem, lub inny tradycyjny posiłek szlachecki, przygotowany specjalnie dla nas. Na blacie stołu będą stać polne kwiaty (kolejne pozytywne skojarzenie i efekt alkoholu – odprężenie, spontaniczność, dostępność i baśniowość).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

W ten dzień Panie powinny wybrac sie tutaj
Wszystkie Panie, które w weekend 7-8 marca odwiedzą kina Cinema City będą mogły wziąć udział w wielkiej ogólnopolskiej akcji profilaktycznej prowadzonej wspólnie z najprężniej działającym w Polsce Stowarzyszeniem Amazonek, Centrum Onkologii oraz towarzystwem ubezpieczeniowym ERGO HESTIA . Panie będą mogły zadbać o zdrowie korzystając z badań mammograficznych, zasięgnąć porad Amazonek, ale również skorzystać z porad kosmetologa lub obejrzeć np. pokazy sztuki wizażu

Komentarz został ukrytyrozwiń

p. Pinokio - ok. tyle moja Ukochana potrzebuje przed wyjściem na uczelnię (gdzie się doktoryzuje), o ile nie spożywa śniadania przed zajęciami i jest już spakowana.

p. JadwigA - zawsze chodzę ubrany cały na czarno, jest to symbolem mojego światopoglądu (logika i stałość, świadomość że Dick Laurent nie żyje), zaś mojej Ukochanej to się podoba i sama często preferuje czarną odzież.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zasnione" (?!) oczy otworzy i...zobaczy przy łozku faceta z zakładu pogrzebowego. Brrr

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Poinformuję, że ma kwadrans zanim wyjdziemy..." panie Mariuszu, stanowczo za mało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.