Facebook Google+ Twitter

Niespodzianka na Dzień Kobiet

Gdy otworzy swoje zaśnione oczy, zobaczy mnie... Wyczyszczonego, pachnącego, w czarnej marynarce, siedzącego na krześle przy łóżku i wpatrującego się w Nią z ciepłym uśmiechem.

A to wszystko po to, by przyjemności tego dnia kojarzyła ze mną. Potem podam jej zapakowaną w kremowy karton nową, czarną elegancką suknię, z prośbą o jej założenie (aby wzbudzić regułę wzajemności). Poinformuję, że ma kwadrans zanim wyjdziemy, a reszta będzie niespodzianką (aby zintensyfikować przyjemność poprzez zaskoczenie).

Ubiorę swój czarny długi płaszcz i podam jej okrycie, wezmę za dłoń i wyjdziemy. Przed domem będzie zaparkowany czarny mercedes klasy S, z szoferem w mundurze (aby nawiązać do symboli z „Zaginionej autostrady” Lyncha i życia Mishimy). Otworzę jej drzwi do tylnego siedzenia, wsiądziemy i "popłyniemy" po Wrzeszczu. Będziemy sunąć kilometrową aleją ze szpalerami poczwórnych lip, aż do gdańskiej starówki. Usłużę jej przy wysiadaniu i udamy się do otwartego specjalnie dla nas szesnastowiecznego Ratusza Starego Miasta (co wzbudzi w niej korzystne skojarzenia i uzmysłowi, że jestem cennym samcem opiekunem). Tam zjemy śniadanie, wybierając z kart dowolne potrawy, a kelner okrasi nasz posiłek zamówionym uprzednio półsłodkim czerwonym winem, ja zaś opowieścią o piwie, teleskopie, wydawnictwie i pożarze Jana Heweliusza (co umocni moją pozycję samca opiekuna).

Następnie błyszcząca czarna limuzyna podwiezie nas ku początkowi Królewskiej Drogi. Tam w czternastowiecznej Katowni zwiedzimy Muzeum Bursztynu, wieże i lochy, a ja opowiem o torturach i egzekucjach (pozytywne skojarzenia) Potem udamy się do trzynastowiecznego Dworu św. Jerzego, by skosztować piwa, skorzystać z łazienki i bym mógł spokojnie kontynuować swoją opowieść o zapomnianych dziejach Gdańska oraz o herbaciarni Towarzystwa Tarczy (rola warunkowania). W południe wyjdziemy posłuchać pieśni dzwonów i carillonu. Udamy się spacerem środkiem Królewskiego Traktu ku Motławie. Wstępując kolejno do osiemnastowiecznego Domu Uphagena, na wystawę w gotycko-renesansowym Ratuszu Głównego Miasta i do siedemnastowiecznych piwnic Dworu Artusa, aby skonsumować obiad. Tam też spożyjemy zupę piwną z twarogiem, lub inny tradycyjny posiłek szlachecki, przygotowany specjalnie dla nas. Na blacie stołu będą stać polne kwiaty (kolejne pozytywne skojarzenie i efekt alkoholu – odprężenie, spontaniczność, dostępność i baśniowość).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

W ten dzień Panie powinny wybrac sie tutaj
Wszystkie Panie, które w weekend 7-8 marca odwiedzą kina Cinema City będą mogły wziąć udział w wielkiej ogólnopolskiej akcji profilaktycznej prowadzonej wspólnie z najprężniej działającym w Polsce Stowarzyszeniem Amazonek, Centrum Onkologii oraz towarzystwem ubezpieczeniowym ERGO HESTIA . Panie będą mogły zadbać o zdrowie korzystając z badań mammograficznych, zasięgnąć porad Amazonek, ale również skorzystać z porad kosmetologa lub obejrzeć np. pokazy sztuki wizażu

Komentarz został ukrytyrozwiń

p. Pinokio - ok. tyle moja Ukochana potrzebuje przed wyjściem na uczelnię (gdzie się doktoryzuje), o ile nie spożywa śniadania przed zajęciami i jest już spakowana.

p. JadwigA - zawsze chodzę ubrany cały na czarno, jest to symbolem mojego światopoglądu (logika i stałość, świadomość że Dick Laurent nie żyje), zaś mojej Ukochanej to się podoba i sama często preferuje czarną odzież.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zasnione" (?!) oczy otworzy i...zobaczy przy łozku faceta z zakładu pogrzebowego. Brrr

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Poinformuję, że ma kwadrans zanim wyjdziemy..." panie Mariuszu, stanowczo za mało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.