Niespodzianka w 1. lidze: Widzew oddał 27 strzałów i przegrał...

Wicelider Widzew sensacyjnie przegrał z MKS Kluczbork 0:2. Natomiast lider tabeli, Górnik Zabrze do 89. minuty przegrywał na własnym boisku z ŁKS-em Łódź 0:1. Po strzale Pawła Strąka udało mu się szczęśliwie zremisować.

Fotografia ilustracyjna / Fot. PAPW meczach 14. kolejki doszło do sensacyjnego remisu Górnika z ŁKS-em, punkty zgubił również Widzew, który uległ na wyjeździe beniaminkowi z Kluczborka. Największym zaskoczeniem jest porażka Łodzian, którzy ulegli 16. zespołowi w tabeli. Oddali aż 27 strzałów na bramkę, z czego 12 celnych, przegrali jednak gdyż nie potrafili trafić do siatki. Jedynej stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał w 14. minucie Marcin Robak, jego strzał wybronił bramkarz, Krzysztof Stodoła.

Dziesięć minut później, defensywę gości ograł Waldemar Sobota, podał do Adamskiego, który strzał zamienił na gola. Po tej akcji Widzew atakował coraz groźniej, ale gospodarze dobrze się bronili. To był świetny mecz w wykonaniu Soboty, który już w doliczonym czasie gry, podał do Glanowskiego, a ten ustalił wynik spotkania na 2:0. Gospodarze oddali w ciągu 90 minut dwa celne strzały, które zamienili na gole i dzięki temu pokonali wielki Widzew.