151878 miejsce

Niespodzianka w Jaworznie. Polki remisują ze Szwecją

Miłą niespodziankę sprawiły polskie piłkarki swoim kibicom w meczu inauguracyjnym półfinałowego turnieju mistrzostw Europy u-19. Biało – czerwone zremisowały z faworyzowaną Szwecją 0:0. Wszystko dzięki świetnej postawie polskiej bramkarki - Katarzyny Kiedrzynek.

Katarzyna Kiedrzynek niejednokrotnie ratowała Polki przed utratą gola / Fot. fot. Dawid SerafinDrużyna Szwecji, która jest głównym faworytem do turnieju finałowego od początku spotkania starała się narzucić się swój styl gry. Już w pierwszej minucie piłkarki spod znaku trzech koron mogły objąć prowadzenie, ale strzał Szwedki świetnie wybroniła Kiedrzynek. Kilkanaście chwil później znów świetną interwencją popisała się polska bramkarka, która w sytuacji sam na sam była lepsza od Heimersson. Najlepszą okazję Szwedki zmarnowały tuż przed przerwą. Piłkę z połowy boiska, w pole karn,e do Jakobsson zagrała Strok, ta w spryty sposób ograła trójkę zawodniczek z Polski i podała na szósty metr do Svensson. Zawodniczce Szwecji nie udało się jednak pokonać Kiedrzynek, która po raz kolejny uchroniła Polki od straty gola.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Szwedki starały się zdobyć zwycięską bramkę, ale bezskutecznie. W 90. minucie nieoczekiwanie to Polki mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety żadna z zawodniczek biało-czerwonych nie potrafiła wykorzystać zamieszania w polu karnym rywalek i dobić piłki, która toczyła się wzdłuż linii bramkowej. Jakobsson - gwiazda reprezentacji Szwecji nie była w stanie strzelić bramki w dniu swojch 19. urodzin / Fot. fot. Dawid Serafin

W drugim spotkaniu tej grupy Islandia nieoczekiwanie pokonała zespół Danii 3:2. Kolejna seria spotkań już w sobotę. Polki zmierzą się z Dunkami w Sosnowcu, a w Jaworznie zmierzą się reprezentacje Szwecji i Islandii.