Niespodzianka w Krakowie !!

Wisła Kraków przegrywa czwarty mecz z rzędu, Zawisza Bydgoszcz okazuje się celniejsza.

/ Fot. Dominika DrabikRichard Guzmics / Fot. Dominika DrabikTrwa zła passa Wisły Kraków. Tak źle nie było od bardzo dawna. Wisła przegrała swój dzisiejszy mecz z Zawiszą Bydgoszcz (ostatnią drużyną z tabeli) 1:0. Na cztery rozegrane mecze Wisła Kraków trzy przegrała i zaledwie jeden zremisowała. Ciemne chmury zawisły nad Białą Gwiazdą od początku sezonu zimowego. Co gorsza jest najsłabszą drużyną T-Mobile Ekstraklasy po przerwie zimowej.
Do dzisiejszego meczu wszyscy kibice byli bardzo pozytywnie nastawieni, Wiślacy głodni sukcesu ale niestety "głodni" byli do 13 minuty. Mica uruchamia Alvarinho prostopadłym podaniem, a ten wykorzystuje sytuację sam na sam z Buchalikiem. Później już można było patrzyć na nieudolne ratowanie się z opresji do 36 minuty. Kocioł pod bramką bydgoszczan ale cudem ratują się przed utratą prowadzenia. Centra Stilicia z rzutu rożnego! Najpierw Sandomierski nogami obronił strzał Urygi, a po chwili dobitkę Guerriera dosłownie na linii zatrzymał Drygas. 44 minuta fajna wymiana piłki miedzy Stiliciem a Boguski, strzał Stilicia na bramkę z 18 metra ale skutecznie broni golkiper Zawiszy. Do szatni Wiślacy schodzili z nietęgimi minami. Druga połowa rozpoczyna się atakiem bydgoszczan na bramkę Wisły Kraków ale Buchalik uspokaja sytuacje łapiąc pewnie piłkę. Około 52 minuty główkuje Pawłowski dosłownie piłka o centymetry mija bramkę Białej Gwiazdy! Nie wolno dopuszczać do takich sytuacji! Po 62 minucie Zawisza Bydgoszcz za nieładne zachowanie Drygasa grała już w 10-tke, Wisła zaczęła to wykorzystywać zamykając przeciwnika na jego połowie. Jednak to nie przesądziło wyniku meczu i Wiślacy przed własną publicznością przegrali 1:0. Arkadiusz Głowacki / Fot. Dominika Drabik
Wisła Kraków nie radziła sobie w ataku pozycyjnym, nie miała sposobu na przejście obrony Zawiszy Bydgoszcz. Ciężko oglądać takie mecze kiedy wierzy się w zapewnienia głodu zwycięstwa a widzimy na boisku osiedlową kopaninę. Jakby tego było mało za kartki z podstawowego składu "wypadł" Arkadiusz Głowacki a kolejny mecz pauzuje Sadlok. Za nieudolność drużyny kibice domagają się zwolnienia Franciszka Smudy, trudy się mnożą. Szczęście opuściło Pawła Brożka, nie może wyczuć momentu aby dołożyć nogę i strzelić fantastyczną bramkę na którą z utęsknieniem czekają fani Białej Gwiazdy!  / Fot. Dominika Drabik
Na konferencji pomeczowej trener Wisły został zapytany czy ma pomysł na zażegnanie kryzysu, odpowiedział krótko: "Jak ogarnąłem to w jeszcze gorszej sytuacji, to dlaczego miałbym teraz nie ogarnąć? Całe to ciśnienie, które teraz jest, jest niepotrzebne. Takie ciśnienie może być, kiedy ma się bardzo dobry zespół z gwiazdami i kiedy wszystko jest z jak najlepszej strony. My najpierw musimy zbudować sobie silny zespół. Z Zawiszą mieliśmy zwyciężyć i zdobyć trzy punkty. nie wykorzystaliśmy. Każdy jest zdenerwowany. Ja sam nie mogę sobie z tym poradzić, ponieważ takiej sytuacji nigdy nie mieliśmy. Były sytuacje, w których mieliśmy serie dwóch, trzech przegranych spotkań, ale później wszystko odpalało, bramki padały i wygraliśmy. Nie można powiedzieć, że gra jest katastrofalna, ale jeżeli nie strzela się bramek, to nie ma efektu"
Może czas najwyższy dać szanse młodszemu pokoleniu a w bramce postawić Miśkiewicza??

Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz (0:1)
0:1 - Alvarinho 13'

Składy:

Wisła: Michał Buchalik - Łukasz Burliga, Richard Guzmics, Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka - Alan Uryga, Rafał Boguski (76' Emmanuel Sarki) - Boban Jović (70' Maciej Jankowski), Semir Stilić, Donald Guerrier (60' Jean Barrientos) - Paweł Brożek.

Zawisza: Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki, Luka Marić, Andre Micael, Sebastian Ziajka - Kamil Drygas, Iwan Majewskij - Bartłomiej Pawłowski, Mica, Alvarinho (84' Sebastian Kamiński) - Josip Barisić (78' Jakub Świerczok).

Żółte kartki: Burliga, Głowacki, Dudka (Wisła) oraz Drygas, Ziajka (Zawisza).

Czerwona kartka: Drygas /63' za drugą żółtą/ (Zawisza).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 9190.