Facebook Google+ Twitter

Niespodzianka w Perle Uzdrowisk Polskich

W okrzykniętym Perłą Uzdrowisk Polskich Ciechocinku, latem gwarnym i tłumnym obecnością kuracjuszy, znaleźć można także enklawy spokoju, sympatyczne zakątki jak ten, na zapleczu hotelu "Amazonka". Tu, goście mogą przeżyć miłe spotkanie z konikami polskimi, krzyżówką wymarłego dzikiego konia leśnego tarpana z koniem domowym.

1 z 13 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Hotel "Amazonka" ...Fot. Ryszard Berenthal
Hotel "Amazonka" ...
Fot. Ryszard Berenthal

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Marta Gąska
  • Marta Gąska
  • 19.06.2011 11:02

szkoda że dopiero teraz znalazłam ten artykuł. Jeśli ktoś jeszcze tu zajrzy to może sprostuję, konik polski rzeczywiście jest jeden i jest to Jeżynka (błąd w tekście) a pozostałe są rasy wielkopolskiej za wyjątkiem dwóch kuców wierzchowych: Lucynka 50% wielkopolska 50% kuc; oraz jej syn Lux po ojcu kucu szetlandzkim

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak by się chciało tam być.!))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aniu, z pewnością zdjęcia będą piękne i na pewno będą to koniki polskie - wszystkie :)
Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja w tym roku wybieram się do "Ostoi" Konika Polskiego w Roztoczańskim Parku Narodowym, to też Wam pokażę jakieś zdjęcia, ale to dopiero w sierpniu. Już się nie mogę doczekać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Śliczne zdjęcia, koniki polskie (czy nie) wspaniałe. Ileż w tych zwierzętach pozytywnych uczuć! Jakże wielu ludziom przydałaby się hipoterapia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, i to jest już lepsza definicja :) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Alicjo, ja natomiast nie mogę kwestionować wiedzy specjalistów, którzy napisali:
"Tarpany, małe, dzikie i bardzo płochliwe konie, jeszcze w średniowieczu były powszechne nawet w Europie Zachodniej. W miarę postępującego zaludnienia stawały się coraz rzadsze. Jedne z ostatnich osobników pod koniec XVII w. udało się złowić i umieścić w zwierzyńcu Zamojskich. Przetrwały one tutaj do 1806 r., gdy w czasie likwidacji zwierzyńca rozdano je okolicznym chłopom. W wyniku krzyżowania z koniem domowym, powstała wyjątkowo odporna rasa konia nazwana konikiem polskim. W okresie międzywojennym w Białowieży podjęto próbę odtworzenia rasy konia najbardziej zbliżonej do tarpana."
http://www.money.pl/gospodarka/regiony-polski/lubelskie/artykul/tropem;tarpana;i;konika;polskiego,247,0,320247.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcia bardzo ładne, ale nie mogę się zgodzić z okresleniem konika polskiego jako krzyżówki tarpana z koniem domowym. Konik polski jest efektem prac hodowlanych z XIX w. mających na celu odtworzenie tarpana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konik polski to konkretnie Jarzynka. Koniki polskie są mniejsze niż "normalne", mają charakterystyczny "prawie szary" odcień sierści i ciemniejszą grzywę (praktycznie wszystkie mają taką jak Jarzynka) no i znak rozpoznawczy - pręga na grzbiecie. A tak w ogóle to konik polski jest w godle RPN (Roztoczański Park Narodowy). Próbuje się tam znowu zrobi z nich dzikie konie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, z tego co widzę, to były tylko nie wiem, czy to jest jeden i ten sam, czy jest ich więcej. Konik polski, to ten "szary". Reszta może być co najwyżej koniami polskimi półkrwi, ale to zupełnie nie jest to samo co konik polski.

Nie ważne, w każdym razie są piękne. Czy to koniki polskie, inne rasy, czy nawet takie "burki bezrasowe". Wszystkie są cudowne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.