Niespodzianka w Pradze, remis w Kijowie

Za nami pierwsze mecze IV rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Pogromcy Lecha Poznań, piłkarze Sparty Praga, przegrali przed własną publicznością 0-2 z MSK Żylina.

Trzynaście bramek w pięciu wtorkowych meczach zobaczyli kibice w ramach ostatniej rundy kwalifikacji do Champions League. Rewanże odbędą się w przyszłą środę. Zwycięzcy dwumeczów zagrają w fazie grupowej Pucharu Mistrzów, pokonani trafią do Ligi Europy.

MSK Żylina o krok od awansu
Trwa passa słowackiej piłki. Reprezentacja z tego kraju niedawno zaliczyła całkiem udany występ na Mistrzostwach Świata. Teraz wiele wskazuje na to, że mistrz tego kraju zagra w elitarnej Champions League. Piłkarze MSK Żylina wygrali na wyjeździe ze Spartą Praga 2-0 i w rewanżu to oni będą faworytem do awansu. Tymczasem prażanie potwierdzili, że początek sezonu to dla nich istna męka. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy, jednak druga połowa zdecydowanie należała do gości. Najpierw Momodou Ceesay, a następnie Tomas Oravec sprawili, że goście wracali do domów w bardzo optymistycznych nastrojach.

Remis w meczu dwóch wielkich drużyn
Kibice zgromadzeni na stadionie im. Walerego Łobanowskiego mieli połowiczne powody do radości. Drużyna Dynama Kijów pokazała charakter i mimo, że to Ajax Amsterdam objął prowadzenie, gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Wynik meczu w 57. minucie otworzył Jan Vertonghen. Na domiar złego po dwóch żółtych kartkach boisko opuścić musiał Denis Garmasz. Jednak grająca w dziesiątkę drużyna Dynama nie poddała się i już w 66. minucie meczu na tablicy wyników widniał remis 1-1. Bramkę po błędzie obrońców Ajaxu zdobył Oleg Gusew. Gol zdobyty na wyjeździe może być zbawienny w skutkach dla wicemistrza Holandii. Takim samym wynikiem tydzień temu zakończył się mecz reprezentacji Ukrainy z Holandią.