Niespodzianka w Pucharze Anglii. Arsenal zremisował z Leyton

W niedzielę 20 lutego w ostatnim meczu piątej rundy pucharu Anglii piłkarze Arsenalu niespodziewanie zremisowali z trzecioligowym Leyton.

Po wygranej Arsenalu 2:1 z Barceloną w lidze mistrzów, kibice kanonierów liczyli na gładkie zwycięstwo nad Leyton. Arsen Wenger postawił w tym meczu na zmienników i dał odpocząć podstawowym graczom. Mimo tego, zdecydowanym faworytem byli londyńczycy.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami. Arsenal atakował, lecz nie mógł przedrzeć się przez obronę Levton. Całą pierwszą połowę Arsenal walił głową w mur, jednak drugą lepiej rozpoczęli kanonierzy, którzy w 53 minucie za sprawą Tomasa Rosickyego objęli prowadzenie.

Wraz z upływem czasu Arsenal przestawał atakować, a kontrolę przejęło Leyton. Gdy kibice chcieli już opuszczać stadion, Jonathan Tehoue po pięknej akcji zdobył wyrównującego gola.

Kanonierom zabrakło już czasu na strzelenie bramki. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i o awansie będzie musiał zadecydować mecz w Londynie.