611 miejsce

Niespodzianka w Stuttgarcie. Federer pokonany!

Roger Federer po dziesięciodniowej przerwie powrócił na kort. W Stuttgarcie przegrał jednak już w 2. rundzie. Jego pogromcą okazał się starszy o cztery lata reprezentant Niemiec Tommy Haas.

Szwajcar bardzo dobrze rozpoczął sezon, wygrywając między innymi w Australian Open i Miami. Potem postanowił zrobić sobie kilkudniową przerwę, żeby optymalnie przygotować się do niedługo rozpoczynającego się Wimbledonu. Powrotu na kort nie zaliczy jednak do udanych - występ zakończył już na 2. rundzie, przegrywając z Niemcem Haasem.

Federer był murowanym faworytem, biorąc pod uwagę nie tylko ranking, ale także statystyki. Obaj tenisiści grali ze sobą 16-krotnie, z czego 13 razy lepszy był Szwajcar.

Pierwszy set nie wskazywał na późniejsze problemy faworyta. Federer zdecydowanie dominował na korcie, grał pewnie i wygrał 6:2. Kolejna partia to nowa, lepsza gra Niemca, który doprowadził do tie-breaka. W nim minimalnie lepszy był Haas.

Kulminacyjnym momentem w ostatniej odsłonie spotkania był wynik 2:2. Haas nie oddał prowadzenia do ostatniej akcji meczu, i wygrał z utytułowanym rywalem 6:2, 6:7, 4:6.