61462 miejsce

Niespodziewane emocje na inaugurację. Astoria - Korsarz 69:68

W 2. kolejce II ligi koszykarze bydgoskiej Astorii pokonali po nerwowej końcówce Korsarza Gdańsk 69:68. Wbrew oczekiwaniom, spotkanie to było bardzo wyrównane, a o zwycięstwie gospodarzy przesadziły punkty Sebastiana Laydycha.

Astoria Bydgoszcz - Korsarz Gdańsk / Fot. Andrzej MachulskiOba zespoły spotkały się dwa tygodnie wcześniej podczas meczu sparingowego. Wówczas bydgoszczanie nie mieli większych problemów z pokonaniem gdańszczan. Początek wczorajszego spotkania nie zapowiadał, aby tym razem miało być inaczej. Pierwsze punkty w nowym sezonie "Asta" zdobyła po kontrze, którą pewnie wykończył Adam Szopiński. Z minuty na minutę gospodarze powiększali przewagę nad wyraźnie zagubionym zespołem Andrzeja Kwaśniewskiego. W 6. minucie Astoria prowadziła już 15:2. Po kolejnej przerwie dla trenera gości, Korsarz zaczął wreszcie zdobywać punkty i ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:10.

W II odsłonie niedzielnego pojedynku goście powoli, acz systematycznie, zaczęli odrabiać straty. Główna w tym zasługa Bartosza Sarzały, którego wspierali Piotr Renkiel i Marcin Chudy. Bydgoszczanie nie mieli pomysłu na skuteczną grę, a większość punktów zdobywali po kontratakach lub indywidualnych wejściach pod kosz. Pod koniec tej kwarty była szansa na odskoczenie rywalowi, bowiem Renkiel został ukarany przewinieniem technicznym, ale najpierw Adam Szopiński wykorzystał tylko jeden rzut osobisty, a chwilę później w ostatniej akcji gospodarze pogubili się i ostatecznie na przerwę schodzili, prowadząc tylko 33:31.

W kolejnych 10 minutach gra obu zespołów wyglądała podobnie. Więcej w niej było przypadkowości i indywidualnych zagrań, niż przemyślanych akcji zespołowych. Przewaga Astorii oscylowała w okolicach kilku punktów, aż wreszcie w 29. minucie, po akcji Sarzały, goście objęli pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu. Ostatnim akcentem tej kwarty była „trójka” gości, którzy przed ostatnią osłoną prowadzili niespodziewanie 52:54.