67513 miejsce

Niespodziewany zwycięzca w Anterselvie. Dwaj Polacy z punktami

Podczas zawodów o Puchar Świata w Anterselvie bieg na 20 km niespodziewanie wygrał Siergiej Sedniew. Drugi był Daniel Mesotitsch, a trzeci Alexis Boeuf. Spośród Polaków najlepiej wypadli Tomasz Sikora (14.) i Łukasz Szczurek (28.).

W czwartek we włoskiej Anterselvie w ramach biathlonowego Pucharu Świata rozegrano bieg indywidualny mężczyzn na dystansie 20 km. W zawodach wystartowało stu siedmiu zawodników, w tym czterech Polaków: Tomasz Sikora, Mirosław Kobus, Łukasz Szczurek i Adam Kwak. Natomiast nie wzięło w nich udziału kilku czołowych zawodników w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, w tym: lider - Rosjanin Jewgienij Ustiugow, Norwegowie: Emil Hegle Svendsen, Ole Einar Bjoerndalen i Alexander Os, Austriak Dominik Landertinger oraz Niemiec Michael Greis.

Siergiej Sedniew (Ukraina) / Fot. biathlon-online.de; biathlon.com.uaDzisiejsze zawody wygrał niespodziewanie Siergiej Sedniew, który ze zwycięstwa w Pucharze Świata cieszył się po raz pierwszy w karierze. Zasłużył jednak na ten triumf, bowiem był jednym z dwóch zawodników, który strącił na strzelnicy wszystkie dwadzieścia krążków (drugim był Słoweniec Peter Dokl, który zajął jedenastą pozycję - przyp. red.). Ukrainiec nie biegł najszybciej, ale w biegu indywidualnym olbrzymią rolę odgrywa bezbłędne strzelanie, bowiem za każde pudło do rezultatu czasowego doliczana jest minuta kary. Warto zatem pobiec nieco wolniej niż podczas innych konkurencji, by być mniej zmęczonym na strzelnicy, a na niej lepiej strzelać wolniej, a celniej. Czas zwycięzcy to 54.06,7 min.

Miejsce drugie ze stratą 44,9 sek. do triumfatora zajął Daniel Mesotitsch. Austriak przegrał zawody na strzelnicy. Wprawdzie w pozycji leżącej był bezbłędny, ale "w stójce" nie strącił dwóch krążków (0+1+0+1). Sporym zaskoczeniem jest natomiast miejsce trzecie w osobie mało znanego Alexisa Boeuf, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów o Puchar Świata. Francuz ten rezultat zawdzięcza przede wszystkim dobremu strzelaniu - chybił tylko raz (0+1+0+0).