Facebook Google+ Twitter

Niespokojna rocznica rewolucji węgierskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-23 13:44

Na Węgrzech rozpoczęły się oficjalne obchody 52. rocznicy rewolucji 1956 roku. W całym kraju odbywa się ponad 700 rocznicowych spotkań, ale również wiele antyrządowych manifestacji.

Oficjalne uroczystości w Budapeszcie z udziałem najwyższych władz państwa rozpoczęły się bez udziału węgierskiego społeczeństwa. Podczas składania kwiatów przed Pomnikiem Ofiar Rewolucji `56 na placu Kossutha w Budapeszcie grupy demonstrantów usiłowały sforsować stalowe bariery, którymi zablokowano dostęp do budynku parlamentu.

Wojskowa orkiestra usiłowała zagłuszyć gwizdy demonstrantów. Policja zablokowała również sąsiednie ulice. Stanęło metro i tramwaje. Mieszkańców Budapesztu nie dopuszczono również do Kwatery 301, gdzie w 1958 roku zostali pochowani przywódcy węgierskiej rewolucji.

W stolicy Węgier odbędzie się odbędzie się kilkanaście antyrządowych demonstracji. Policja została postawiona w stan gotowości. Zsolt Bozsó z budapeszteńskiej Komendy Policji ujawnił, ze funkcjonariusze mają stosować nową taktykę wobec demonstrantów: otaczać ich i izolować, aby nie dopuszczać do przeniesienia zamieszek w inne regiony miasta

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.