Facebook Google+ Twitter

Niespokojna starość dziennikarza sportowego

W Centralnym Ośrodku Sportu zaprezentowano dzisiaj makietę przyszłego stadionu narodowego. Sposób prezentacji pozostawił wiele do życzenia. Do tego stopnia, że salę opuścił, wyraźnie zdegustowany Bohdan Tomaszewski.

Prezentację zorganizowało Ministerstwo Sportu w jednej z sal konferencyjnych hali Torwar, w której mieści się siedziba COS-u. Sala ta była areną już wielu konferencji prasowych, których tematyka związana była z EURO 2012. Niestety na dzisiejszą uroczystość okazała się za mała. Rzeczywiście trudno było przewidzieć, że prezentacja przyszłego Stadionu Narodowego spowoduje tak wielkie zainteresowanie ze strony świata mediów.

Nie wytrzymał tego wszystkiego wybitny polski sprawozdawca sportowy, Bohdan Tomaszewski. Dystyngowany, starszy pan wstał, powiedział co myśli o żenującej organizacji konferencji i wyszedł z sali. Minister Drzewiecki tłumaczył, iż nie spodziewał się takiej frekwencji. Jeśli pan minister nie jest w stanie przewidzieć, że prezentacja najważniejszego obiektu sportowego w naszym kraju wzbudzi takie emocje, to nie mam więcej pytań.

Tłumaczenie, że nie było innej sali jest jakimś kompletnie oderwanym od rzeczywistości wymysłem. Bo nie chce mi się wierzyć, że wszystkie sale konferencyjne w centrum EXPO XXI, Pałacu Kultury, Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego, czy chociażby w... Sejmie RP były zajęte. Taka uroczystość wymaga odpowiedniej oprawy, wymaga tego, by dziennikarze mieli miejsce dla swojego sprzętu, by były rozstawione mikrofony, przez które można zadać pytanie. A tak po raz kolejny mieliśmy do czynienia z prowizorką, zorganizowanym naprędce spotkaniem, nie przystającym do rangi wydarzenia.

Bohdan Tomaszewski wiele w swoim życiu widział. Jego sposób komentowania meczy tenisowych może i jest staromodny, ale dbałość o szczegóły, staranność i nienaganna polszczyzna fascynuje wielu adeptów tej trudnej sztuki. Może warto byłoby organizować ważne konferencje w taki sposób, by jedynymi emocjami jakie towarzyszą panu Bohdanowi, były te czysto sportowe, a nie irytacja i zażenowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.