Facebook Google+ Twitter

Niespokojny weekend dla sieradzkich strażaków

Do dwóch pożarów doszło podczas ostatniego weekendu w okolicach Sieradza. Na szczęście w obu przypadkach interwencja straży była skuteczna. Obyło się też bez ofiar w ludziach.

Pożar w Kłocku, akcja gaśnicza / Fot. Piotr AndrzejakDo pierwszego bardzo groźnego pożaru doszło w sobotni wieczór w miejscowości Błaszki, w kamienicy przy ul. Sulwińskiego, stojącej w zabudowie szeregowej. Z uwagi na to, że pożar bardzo szybko rozprzestrzeniał się na sąsiadujące budynki i dachy, policjanci wraz ze strażakami ewakuowali 20 osób z miejsca zagrożenia.

Źródło pożaru znajdowało się w pomieszczeniu solarium i zakładzie fryzjerskim mieszczącym się na piętrze budynku. Jak udało mi się ustalić u prowadzących dochodzenie w tej sprawie, ze wstępnych ustaleń wynika, że najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być pozostawienie bez dozoru niewygaszonego pieca węglowego.

Do drugiego groźnego pożaru doszło w niedzielony wieczór w miejscowości Kłocko koło Sieradza.
Z nieustalonych jeszcze przyczyn, pożar wybuchł na strychu budynku mieszkalnego. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce, mieli bardzo duże problemy z rozstawieniem drabiny na wąskim podwórku. Nikt na szczęście nie odniósł obrażeń.

Przyczyny pożaru ustali dochodzenie. W akcji ratowniczej udział brało 11 zastępów z PSP i OSP ze sprzętem specjalistycznym, drabiną i cysterną. W obu bardzo groźnych pożarach nikt nie ucierpiał, są tylko bardzo duże straty finansowe.
Pożar w Kłocku, akcja gaśnicza / Fot. Piotr AndrzejakPożar w Kłocku, akcja gaśnicza / Fot. Piotr AndrzejakPożar w Kłocku, akcja gaśnicza / Fot. Piotr Andrzejak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.