Facebook Google+ Twitter

Niesportowe zagrania Niemców przed finałem MŚ z Polską

Gospodarze MS, Niemcy chwytają się różnych "tanich" zabiegów by zdeprymować Polaków, na każdym kroku podkreślając swoją wyższość, brak szacunku i arogancje wobec finałowego przeciwnika.

Trener reprezentacji Niemiec Heiner Brand kieruje zespołem podczas meczu półfinałowego mistrzostw świata piłkarzy ręcznych z Francją w Kolonii, 1 stycznia. Fot. PAP/EPA/Oliver BergDo wielkiego finału MŚ pozostało mniej niż 24 godziny, a Niemcy kontynuują swoją brudna kampanię przeciwko Polakom. Wczoraj pojawił się tekst o "Czerwonych Chamach z Polski", a dziś kpiny z Polaków posunęły się zdecydowanie dalej.

Dla kogo mają zagrać?

Tymi słowami szef Związku Piłki Ręcznej w Polsce , Andrzej Kraśnicki zwrócił się do wiceprezydenta IHF Staffan Holmqvista . Polska ekipa domagała się od organizatorów mundialu puli 100 wejściówek na finałowe spotkanie . Odpowiedź gospodarzy brzmiała - ZERO! Pojawiła się nawet groźba bojkotu meczu!

Impas jednak przerwano i po długich negocjacjach ustalono, że dobudowana zostanie dodatkowa trybuna. Na potrzeby polskiej reprezentacji przekazano 70 biletów. Mimo tego wygląda na to, że w niedzielę w KoelnArena Polaków prawie w ogóle nie będzie, bo jak nazwać liczbę 70 przeciw 12 tysiącom? Niemcy wszystkie bilety zarezerwowali bowiem dla siebie, nie przejmując się w ogóle sympatykami finałowego rywala. We wszystkich grach zespołowych, kibice drużyn przeciwnych dostają odpowiednią pulę wejściówek do podziału, tym razem jest całkowicie na opak.

Absurdalne zachowanie organizatorów urosło do tego stopnia, że gdy przyjazd na finałowe spotkanie zapowiedziała pięcioosobowa delegacja polskich władz z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, łącznie Polacy otrzymali... cztery wejściówki. W tej sprawie interweniowali nawet pracownicy polskiej dyplomaci w Niemczech. Podczas spotkania na trybunach obecny będzie także Prezydent Republiki Federalnej Niemiec Horst Koehler z małżonką. Bezpośrednio przed rywalizacją o złoty medal odbędzie się spotkanie obu prezydentów.

Kibice wiedzą swoje

To jednak nie jedyny przejaw niemieckiej pychy. Jak podaje portal reczna.pl, w niemieckim radio bardzo często rozbrzmiewa piosenka obrażająca Polaków. Jej słowa mówią, że Niemcy mają już złoty medal, a Polacy... jazda do domu. Dodatkowo na forach internetowych niemieccy kibice zapraszani są już na galę mistrzów po zakończeniu spotkania. Z szacunkiem nie ma to nic wspólnego.

Takie zachowania całkowicie uwłacza Mistrzostwom Świata i już z uwagi na sama sytuację, mogę powiedzieć, że większość kibiców na świecie będzie za Polakami. Przeprowadzona na stronach eurosport.com ankieta, kto powinien wygrać mundial w piłce ręcznej, potwierdza moja tezę. 80 procent czytelników stawia na Polskę, a na gospodarzy tylko 20 procent. Z uwagi na fakt, że Eurosport jest drugim kanałem sportowym w Niemczech, takie wyniki dziwią.

Są jednak i dobre wieści

Potwierdziły się nieoficjalne informacje o parze sędziowskiej. Finał poprowadzą Gilles Bord i Olivier Buy z Francji. Pozwoli to wyzbyć się obaw o niesprawiedliwe sędziowanie, gdyż Francja uległa w półfinale Niemcom i jak twierdza "trójkolorowi" zwycięstwo zostało im "perfidnie ukradzione".

Może taki skład sędziowski pomoże utrzeć nosa niezwykle aroganckim gospodarzą, którzy ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości, powinni szanować Polaków. Naturalnie takie ich zachowanie może świadczyć o strachu przed naszą kadrą, która przecież ich już raz pokonała. Może Niemcom wydaje się, że da się chłopców Wenty sprowokować i tym samym uzyskać nad nimi przewagę? Jednak mylą się niemiłosiernie bo "Czerwone Chamy" jak ich nazwał "Bild", są tym bardziej zmobilizowane i jak zapowiadają jednym głosem, jutro Niemców zleją! I wierzę im.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.02.2007 14:36

PLUS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasi jubilerscy złodzieje (specjaliści, co to kradzionymi samochodami wjeżdżają w wystawy jubilerów, kradną 1-2 minuty i... przepadają) powinni taka sztuczkę wykonać w redakcji Bilda! A bagażnik powinien zawierać interesującą przesyłkę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do gospodarzom to musiałem przeoczyć ale nie uważam, że to jest antyniemiecka nagonka. Uważam, że takie zachowania trzeba piętnować, naturalnie nie czepiam się niemieckich piłkarzy czy całego narodu, artykuły w Bildzie czy piosenki w radiu są krzywdzące ale gotów jestem je pominąć, ale to co organizatorzy MŚ robią z biletami to jest kpina. Przecież bilety były wykupione przed finałem, bez względu na jego przeciwnika! Czyli Niemcy nie szanują nie tylko Polski ale pozostałych 30 drużyn również. Zresztą mocny w gębie jest być łatwo, gorzej z czynami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W "Metrze" był taki ładny artykuł "Rasizm po polsku" (?). O kibicach właśnie.
Widać, bracia Germanie nie są gorsi również w tym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

KoelnArena liczy 20 tys miejsc, ale mogę się mylic..

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i znowu antyniemiecka nagonka..

Daję plusa, mimo, że Autor użył (a moderator przepuścił) formę "gospodarzą" jako celownik liczby mnogiej.

Ale liczy się meritum!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

tym lepiej dla Nas:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartku 71% internautów jest za Polakami w internetowej ankiecie Bilda :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.