Facebook Google+ Twitter

Niesprawne windy dla niepełnosprawych na Mokotowie

Windy dla osób niepełnosprawnych na kładkach na Wilanowskiej i Wołoskiej na warszawskim Mokotowie istnieją dopiero od roku. Ale to nic - już zdążyły się zepsuć.

Kiedy nadejdzie taki moment, gdy dziennikarze nie będą musieli pisać o problemach niepełnosprawnych? Kiedy władze miasta przestaną rzucać gwoździe pod koła wózków inwalidzkich? / Fot. Monika DytyniakSkrzyżowanie Wołoskiej z Wilanowską, a nad nim zielona estakada. Koło niej znajdują się też zielone dwie kładki dla pieszych z zainstalowanymi windami dla niepełnosprawnych. Ten zielony klimat byłby całkiem przyjemny, gdyby nie to, że trzy z pięciu owych wind są... nieczynne. Kto za to odpowiada?

- A to nie my, proszę dzwonić do Zarządu Dróg Miejskich - usłyszałem w wydziale odpowiedzialnym za infrastrukturę Mokotowa. - A to nie my, proszę kontaktować się z wykonawcą - mówiła w rozmowie telefonicznej Urszula Nelken z Zarządu Dróg Miejskich. Skontaktowaliśmy się z firmą Mostostal Warszawa, która jest odpowiedzialna za instalację wind dla niepełnosprawnych na Wołoskiej.

"Moje miasto, a w nim najpiękniejszy mój świat..." / Fot. Rafał KoniecznyDowiedzieliśmy się, że awarie wind spowodowane są "wybrykami" wandali. - Nie twierdzę, że nasze windy się nie psują, ale do tej pory to ktoś je niszczył. Jedna z wind na Wołoskiej zostanie naprawiona za tydzień. Natomiast dwie pozostałe dopiero w połowie sierpnia - tam są powyrywane drzwi i to wymaga dłuższych robót - usłyszeliśmy w biurze Mostostalu Warszawa.

- Mogę jedynie powiedzieć, że ten kto niszczy cudze mienie będzie podlegał odpowiedzialności karnej w zależności jak wielkie będą te zniszczenia - usłyszeliśmy od policjanta z Komendy Rejonowej Policji na Mokotowie.

Wandale dalej będą niszczyć instalacje, a wykonawca wciąż będzie je naprawiał. Przynajmniej przez najbliższe dwa lata, bo do tej pory obowiązuje gwarancja na windy na estakadach Wołoska/Wilanowska. A potem ten obowiązek spada na miasto.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

(+) za dobry research. Wandale, jak widać, wszędzie się znajdą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękuję za plusa :) mam nadzieję, że nadejdzie taki moment, kiedy już nie będziemy musieli pisać o problemach niepełnosprawnych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za dobre przygotowanie i za ukazanie prawdy. Za każdym razem gdy mijam owe windy widzę powybijane w nich szyby. Czy niszczenie czegoś co nie należy do nas jest aż tak przyjemne, że niektórzy nie mogą się powstrzymać... Przy okazji warto wspomnieć o windach na Dworcu Centralnym... Te też nie działają, a gdy po protestach zostają naprawione to i tak nikt nie chce do nich wchodzić bo niektórzy urządzili sobie w nich toalety. Co w takiej sytuacji mają zrobić ci którzy są zmuszeni do korzystania z "toaleto-wind"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

ona chyba wciąż trwa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe kiedy zacznie się plaga zniszczeń wandali...

Komentarz został ukrytyrozwiń

bo taka jest prawda - to wandale je niszcza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już dawno o tym było słychać, ale wydawane są tylko oświadczonka o chuliganach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat nie jest stary jak świat. Jest nowy za każdym razem, gdy ktoś chce z tej windy skorzystać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus, ale temat stary jak świat :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.