Facebook Google+ Twitter

Niestety nie odniosłem sukcesu w dziennikarstwie społecznościowym

Oczywiście, to nie jest moje ostateczne pożegnanie, bo moje artykuły/galerie pozostaną, a może za jakiś czas, znowu coś napiszę?.

Zakończenie pisania w serwisach społecznościowych, to jak mój skok do wody. / Fot. Zdzisław SadowskiNieraz potrzeba „popchnięcia”, aby coś w swoim życiu zmienić, zakończyć. W moim wypadku był to komentarz Bartłomieja Bąka (w artykule: „Unifikacja społeczności unijnej”) i uzyskanie 250 tys. odsłon w wiadomościach24.pl (303 miejsce w rankingu odsłon „od początku”). W serwisach społecznościowych pisałem od 2009 r, najpierw w MM Moje Miasto Szczecin, później w wiadomościach24.pl i interia360.pl (interia.pl).

Napisałem 284 artykuły/galerie (obecny to 285) i 79 blogów, uzyskując ponad 517 tys. odsłon (gdybym pisał tylko w wiadomościach24.pl byłbym na 144 miejscu rankingu odsłon „od początku”). W tym miejscu chciałbym podziękować moim czytelnikom, za odsłanianie moich tekstów i galerii i obiecać, że na razie nie będę już „zaśmiecał Internetu, moimi wypocinami”, jak moje pisanie określiła „złośliwa” ciotka.

Niestety, nie odniosłem spektakularnego sukcesu w dziennikarstwie społecznościowym i profesjonalne redakcje nie ustawiały się w kolejce, aby zaproponować mi pracę. Zostawiam więc, zabawę w pisanie moim emerytowanym rodzicom, oni mają czas i chyba nie udałoby mi się wyjść z ich cienia. Oczywiście, to nie jest moje ostateczne pożegnanie, bo mój artykuły/ galerie pozostaną, a może za jakiś czas, znowu coś napiszę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Jak na amatora, ponad pięćset tysięcy odsłon, to sukces.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawie 280 tys odsłon w w24, ponad 160 tys. odsłon w interia36.pl i ponad 106 tys odsłon w MM Moje Miasto (w sumie niespełna 550 tys. odsłon), kilka kultowych artykułów, to jednak sukces.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Marek ma rację, do mnie też napisała...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moja znajoma kiedyś powiedziała mi, że napisał do niej maila sam Mark Zuckerberg...
To tak a propos pani Moniki, która napisała chyba do każdego autora W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co prawda Monika Prokop napisała do mnie:
Zauważyłam Pana profil w serwisie wiadomości24. Pisze Pan sporo ciekawych artykułów. Dlaczego miałby Pan nie otrzymać za swoje teksty wynagrodzenia? Zapraszam do globalnego magazynu Blasting News, gdzie może Pan zarobić nawet do 150€ za artykuł. Ja sama również publikuję w tym magazynie i cenię sobie to, że mogę otrzymać co miesiąc dodatkową gotówkę za moje hobby. Więcej info o Blasting News poniżej:
Blasting News to magazyn online dedykowany freelancerom z całego świata. Codziennie publikuje tysiące artykułów w 24 językach, nadsyłanych przez dziennikarzy, publicystów, blogerów czy specjalistów w swojej dziedzinie, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą i na tym zarobić. Blasting News w porównaniu do tradycyjnych mediów, podąża za trendem sharing economy – każdy autor może zarobić do 150€ za opublikowany artykuł. Magazyn jest dedykowany osobom, które rozumieją technologie, social media i moc słowa w internecie. Miesięcznie Blasting News odwiedza 30 mln czytelników.
Polecam i zapraszam. Monika

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety każdy Autor w portalach społecznościowych a na pewno w W24 musi się liczyć że w okresie wzlotu jego weny pisarskiej miarą sukcesu ( odsłon np.) jest zmasowana ilość złośliwych komentarzy. Sam to przeżywałem w ub. roku. Autor nie powinien się temu poddawać i pisać dalej (zachęcam Kolegę aby tu pozostał czy komentował innych), ale dobrze robi wytchnienie na kilka miesięcy.
Prawdę jest też to że aby coś robić na pewnym poziomie nie tylko w dziennikarstwie trzeba to robić systematycznie.
A komentarzami bezpłodnych ciotek nie warto się przejmować chyba że ich nękające ingerencje zasługują na rygor administracyjnej już - prawnej riposty

Komentarz został ukrytyrozwiń

a mnie ciekawią Pana oczekiwania. Co nazwałby Pan sukcesem w dziennikarstwie społecznościowym?
i proszę mi wyjaśnić dlaczego rodzina S. komentuje tylko i wyłącznie siebie nawzajem? Czy innych artykułów nie czytacie państwo? szkoda wielka, dla was, rzecz jasna.
Życzę powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życzę powodzenia w tych zmianach, mam nadzieję, że znajdzie Pan swój kawałek podłogi :)

Skoro lubi Pan pisać, może dobrym pomysłem byłby blog o tym jak młody człowiek zmienia swoje życie? Nie ma potrzeby całkowitego rezygnowania z pisania, a taki temat na pewno spotkałby się z zainteresowaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tu się żegnam, a redakcja jakby na pożegnanie dołożyła mi brakujące piórko (gdzieś się zawieruszyło) na dziennikarza. Dziękuje, przez to moje pożegnanie będzie, bardziej uroczyste.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.