Facebook Google+ Twitter

Niestraszna im zima

Rzeczywiście prawdziwi z nich twardziele, bo nie odpuszczają i wędrują...

Dziadek Heniek jest sprytnym organizatorem. Potrafi zachęcić dając przykład swoim działaniem. Dzwoniłem do Henia rano 23 stycznia, po godz. 9 i rozmawiałem o zagrożeniach płynących z takich warunków pogodowych szczególnie dla osób starszych i mających problemy z układem krążenia, oddychania, „aparatem ruchu”.

Odpowiedział, że wszystko jest pod kontrolą. Dodał jeszcze: „Teraz się golę, jeszcze jakieś mazidło na twarz i ruszam. Powinno być wszystko dobrze.” Życząc udanej wyprawy i pozytywnych wrażeń, zakończyliśmy rozmowę. Tak jeszcze sobie pomyślałem w duch, że jak będzie ich piątka to będzie sukces.

Heniu przysłał znowu zdjęcie i informację, którą w całości bez zmian przytaczam.
Twardziele z Goleniowa / Fot. Henryk Zawadzki
Już trzecią sobotę kolarze z goleniowskiego "PASSATA" spędzają na zimowych wędrówkach po Puszczy Goleniowskiej. Nie zniechęcił ich sięgający -12 C mróz i zimny wiatr. Tym razem trasa prowadziła początkowo brzegiem Iny, a późnej od Zabrodzia i Białej Strugi wiodła lasem. Szli po całkowicie zasypanych śniegiem leśnych ścieżkach, gdzie widać było tylko ślady dzikiej zwierzyny oraz oglądali całkowicie zamarznięte rowy. Było też ognisko, pieczenie kiełbasek i herbata z prądem, bo inaczej tej liczącej 16 km trasy przejść by się chyba nie udało. Kolejna wycieczka już w następną sobotę i także lasami Goleniowskiej Puszczy, która otulona śnieżna pierzyną wygląda bardzo ładnie. (hz)

Cykliści chodzą i nie rdzewieją. Nasuwają się takie drobne spostrzeżenia. Gdzie się podziewa młodzież? Narciarzy w naszym terenie nie widać, łyżwiarzy także - pomimo takich warunków.
Relacja z poprzedniej wędrówki:

Dzięki ci Heniu za materiał.
Do zobaczenia na szlakach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

No, to kompanija zacna, pozdrowienia dla Autora i Passatowców

Komentarz został ukrytyrozwiń

Musimy u nas w ramach "Bicycl 50" takie wycieczki zorganizować. Ja kilka dni chodzę sam, ponieważ chcę nagrać film ze spotkaniem Orła Bielika. Nie mogę sobie darować zaskoczenia i mojego nieprzygotowania. Może uda się mnie to skorygować?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podziwiam i zazdroszczę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tak trzymać i nie odpuszczać. Zawsze uważałam, że cykliści do twarde chłopy. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.