Facebook Google+ Twitter

Nietoperze odpowiedzią na inwazję komarów? Radny z Mielca proponuje montaż budek dla tych ssaków

Jeden z mieleckich radnych miejskich zaproponował, by w budżecie na przyszły zabezpieczyć środki na budki dla nietoperzy. Według rajcy te ssaki pomogłyby stawić czoła problemowi komarów.

https://flic.kr/p/51YMPe / Fot. Gábor Kovács/CC BY 2.0Radny Krzysztof Szostak wpadł na interesujący pomysł. Do walki z komarami miasto wystawiłoby nietoperze. Jak przypomina rajca, jeden nietoperz zjada około 2 tys. sztuk owadów dziennie. "Każdego roku w Mielcu, szczególnie w miesiącach czerwcu i lipcu, ożywa dyskusja na temat komarów. Wszystko się kończy tym, że mieszkańcy uważają, że miasto powinno robić opryski, a miasto z kolei uważa, że te są zbyt kosztowne. To do niczego nie prowadzi i nic się w tym temacie nie zmienia, bo mieszkańcy ponarzekają przez 3 miesiące, a w październiku czy we wrześniu temat sam się rozwiązuje, z uwagi na pogodę i mniejszą aktywność komarów " - mówi radny cytowany przez serwis RMI24.pl.

Według Szostaka takie rozwiązanie jest przede wszystkim tanie i sprawdzone w innych krajach, m.in. we Włoszech. Radny chciałby współpracy miasta z miejscowym nadleśnictwem. Początkowo budki pojawiłyby się w parkach. Jeśli rozwiązanie okazałoby się skuteczne mieszkańcy Mielca mogliby za symboliczną opłatą montować budki na swoich działkach.

Spada światowa populacja dzikich zwierząt. Jest ich o połowę mniej niż 40 lat temu


Krzysztof Szostak podkreśla ekologiczny wymiar pomysłu. Przypomina, że opryski przeciw komarom są szkodliwe dla wielu innych gatunków. Prezydent Mielca zapewnia, że miasto rozważy propozycję i skonsultuje się z ekspertami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.