Facebook Google+ Twitter

Nietrzeźwa matka urodziła pijane dziecko. Miało 1,7 promila

W ostródzkim szpitalu matka, mająca niemal trzy promile alkoholu we krwi, urodziła pijane dziecko. Na razie nie wiadomo w jakim stanie jest noworodek – informuje Onet.pl.

Dziecko, które przyszło dzisiaj na świat, miało 1,7 promila alkoholu we krwi. Według nieoficjalnych informacji, było "pojone" alkoholem niemalże przez całą ciąże. Prokuratura w Ostródzie już rozpoczęła śledztwo w sprawie pijanej matki.

Nie jest to odosobniony przypadek. Wczoraj, 21 września, w Sosnowcu 20-letnia dziewczyna, u której stwierdzono 1,6 promila alkoholu we krwi, pomimo prób zatrzymania akcji porodowej, urodziła pijaną dziewczynkę. Noworodek miał 1,4 promila alkoholu. Jak informuje RMF24.pl, stan dziecka jest stabilny. W tej chwili przebywa na oddziale intensywnej terapii. Portal poinformował także, że dziś rozpoczęto śledztwo w tej sprawie. Młoda matka odpowie za narażenie dziecka na utratę zdrowia lub życia.

Mimo kampanii społecznych, informujących matki, jak niebezpieczne jest picie alkoholu w stanie błogosławionym, takie przypadki, zdarzają się nadal. Tymczasem udowodniono naukowo, że każda ilość alkoholu spożywanego w czasie ciąży (szczególnie w pierwszym trymestrze), może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu dziecka. Niezależnie od tego, czy jest to lampka wina, czy też kieliszek wódki, cząsteczki alkoholu przenikające łożysko i szkodą kształcącemu się życiu, ponieważ nie ma ono wykształconych enzymów, które umożliwiają eliminację alkoholu z organizmu.

Więcej informacji można zasięgnąć w artykule:
Jesteś w ciąży? - Nie pij. Nowa kampania społeczna

Lub na stronie kampanii "Lepszy start dla Twojego dziecka": www.lepszystart.com.pl

Źródła: Onet.pl, RMF24.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.