Facebook Google+ Twitter

Nietrzeźwy lekarz przygotowywał dziecko do zabiegu

W Szpitalu Wojskowym w Wałcz, dyżur na OIOM-ie pełnił nietrzeźwy lekarz oraz dwie pielęgniarki. Cała trójka przygotowywała dziecko do zabiegu - informuje TVN24.

O godz. 16.48 anonimowy rozmówca powiadomił telefonicznie dyżurnego komendy, że lekarz dyżurny oddziału intensywnej opieki medycznej oraz dwie pielęgniarki są w stanie nietrzeźwości i przygotowują do zabiegu dziecko - informuje TVN24 Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

U lekarza dyżurnego stwierdzono 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, u jednej z pielęgniarek 1 promil, zaś u drugiej kobiety 0,26 promila.

Na miejscu, funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację medyczną oraz pobrali od personelu medycznego krew do badania - dodaje Beata Budzyńska. O sprawie został powiadomiony prokurator rejonowy w Wałczu, który monitoruje całe zdarzenie.

Lekarz dyżurny może odpowiadać za narażenie pacjentów na bezpośrednią utratę życia bądź zdrowia, co grozi karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.