Facebook Google+ Twitter

Nietypowa awaria serwisu Facebook. Użytkownicy widzieli w galeriach cudze zdjęcia

Nietypową awarię mogli zauważyć wczoraj użytkownicy Facebooka. Zamiast własnej galerii zdjęć wyświetlane były fotografie przypadkowych osób. Niektórzy alarmowali, że jest możliwy podgląd historii obcych rozmów.

https://flic.kr/p/8kvsXB / Fot. Dimitris Kalogeropoylos/CC BY-SA 2.0Oprócz zdjęć dodanych przez całkowicie obce osoby niektórzy użytkownicy Facebooka mogli również odczytać historię rozmów, których nie prowadzili - podaje Niebezpiecznik.

Zdaniem tego serwisu poświęconego bezpieczeństwu w sieci na Facebooku mogło dojść do kolizji sesji. "Warto jednak przypomnieć, że kolizja sesji w serwisach internetowych się zdarza (także na Facebooku, sami tego raz doświadczyliśmy). Dlatego wszystkie informacje umieszczane w sieci (także w prywatnych chatach na Facebooku) powinniście traktować jako publicznie dostępne. Zawsze. Dla każdego" - pisze Piotr Konieczny z Niebezpiecznika.

Czytaj także: Jetman - skrzydło, które spełni marzenia o odrzutowych plecakach (wideo)


Z kolei blog Zaufana Trzecia Strona informował również, że niektórym użytkownikom wyświetlało się "coś w rodzaju konsoli deweloperskiej". Na ekranie mogli zobaczyć parametry techniczne serwisu na co dzień niewidoczne dla osób postronnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.