Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12227 miejsce

Nietypowa przyjaźń, czyli "Grace i Gloria" w Teatrze Mazowieckim

Sztuka Toma Zieglera opowiada o relacji dwóch kobiet, które należą do dwóch różnych światów.

Stanisława Celińska (Grace), Lucyna Malec (Gloria) / Fot. Teatr MazowieckiSpektakl "Grace i Gloria" w reżyserii Bogdana Augustyniaka został wystawiony w 2007 roku w Teatrze Bajka z okazji jubileuszu Stanisławy Celińskiej. Obecnie można go oglądać w Teatrze Mazowieckim.

To przejmująca opowieść o dwóch skrajnie różnych kobietach - Grace (Stanisława Celińska) i Glorii (Lucyna Malec). Mają różne charaktery, temperamenty, spojrzenie na świat i inne doświadczenia życiowe. Jedyne, co je łączy, to poczucie samotności oraz to, że pierwszą młodość mają już za sobą. Z czasem między nimi rodzi się przyjaźń.

Stanisława Celińska (Grace) / Fot. Teatr MazowieckiGrace jest właścicielką podupadającej firmy, nie ma pieniędzy. Żyje na odludziu, w domku na wsi, który sprzedała bankowi. Jest prostą, lecz mądrą kobieta, która przeszła wiele w życiu, dzięki czemu stała się silniejsza. Niestety cierpi na nieuleczalną chorobę i nie pozostało jej wiele czasu. Choć sama poświęciła się swojej rodzinie, w ostatnich chwilach nie ma przy niej nikogo bliskiego.

Lucyna Malec (Gloria) / Fot. Teatr MazowieckiZ kolei Gloria jest wolontariuszką, która pomaga chorym w ich domach. Mieszka w mieście, dla niej wieś jest wyzwaniem, szczególnie, jeśli chodzi o rozpalanie w piecu czy gotowanie wody na kuchni gazowej. Jest wykształcona, ma męża, który dobrze zarabia, więc sama nie musi chodzić do pracy. Pomaganie innym traktuje jako odskocznię od samotnego spędzania czasu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.