Facebook Google+ Twitter

Nietypowe formy promocji matematyki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-08-09 13:34

Zeszłoroczny powrót matematyki po 25 latach na egzamin maturalny w roli przedmiotu obowiązkowego, sprawił, iż w Polsce pojawia się coraz więcej inicjatyw, które poprzez swoją nietypową formę promują matematykę.

Potencjał internetu i takich serwisów jak Facebook czy YouTube, doceniają także osoby zajmujące się promocją matematyki, widząc w nich wręcz idealne narzędzia komunikacji z młodymi ludźmi, dla których telewizja jest znacznie mniej interesującym medium niż kiedyś. Co więcej promocja matematyki w sieci jest także dużo bardziej opłacalna, ponieważ by zaistnieć tak naprawdę wystarczy dobry i właściwie zrealizowany pomysł.

W lutym tego roku w serwisie Facebook pojawiła się pierwsza na świecie aplikacja umożliwiająca przygotowanie do egzaminu maturalnego z matematyki. Stworzony przez Polaków program jest dostępny w pełni za darmo. Aplikacja „Dziś Matura” umożliwia sprawdzenie swoich umiejętności matematycznych. Program generuje codziennie jedno pytanie maturalne. Osoba korzystająca z aplikacji ma możliwość sprawdzenia swojej skuteczności tj. ilości poprawnie rozwiązanych zadań.

Jak mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca projektu - Facebook przede wszystkim kojarzy się z rozrywką, my doszliśmy do wniosku, że warto nieco to zmienić. Dlatego stworzyliśmy aplikację dzięki której każdy będzie mógł przygotować się do egzaminu maturalnego, będąc użytkownikiem portalu – komentuje Tomczak. Oczywiście aplikacja cieszyła się największą popularnością tuż przed samą maturą, wówczas w ciągu jednego dnia do naszej strony na Facebooku dołączyło ponad 2 tysiące maturzystów – dodaje.

Dłużej, bo od prawie 4 lat rosnącą popularnością cieszy się konkursu filmowo-matematyczny „Matma mnie kręci”, w którym uczniowie gimnazjów i szkół średnich z pomocą nauczycieli przygotowują filmy o matematyce. Scenariusz i realizacja są dowolne dzięki czemu uczestnicy mogą wykazać się kreatywnością i zdolnościami – np. aktorskimi czy graficznymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.