Facebook Google+ Twitter

Nietypowy Dzień Dziecka w szkole podstawowej w Błaszkach

Najczęściej Dzień Dziecka kojarzy nam się z grami i zabawami, z tym że nauczyciele są bardziej pobłażliwi w szkole. Wczoraj w szkole podstawowej w Błaszkach ten dzień wyglądał zupełnie inaczej.

Do szkoły zawitali funkcjonariusze łódzkiej i sieradzkiej straży miejskiej oraz ratownik medyczny z sieradzkiego szpitala. W tej szkole odbyły się już po raz kolejny zajęcia z cyklu "Czym skorupka za młodu nasiąknie".

Jak mi powiedziała Anna Jasińska z łódzkiej straży miejskiej, celem akcji jest uświadomienie dzieciom jak powinny się zachować żeby były bezpieczne w różnych sytuacjach, kiedy są same w domu, w drodze do szkoły czy w kontaktach z osobami dorosłymi. Wczoraj dzieci nauczyły się jak się m.in. jak zareagować jak atakuje nas pies, jak wezwać pomoc gdy komuś się dzieje krzywda.

Wszyscy mogli zobaczyć jak należny przeprowadzić prawidłowo reanimacje, można było też samemu spróbować uratować człowieka teraz na fantomie kiedyś może ta lekcja się przyda na ulicy / Fot. P. Andrzejak- W tej szkole, jak i w innych szkołach, przeprowadziliśmy cykl szkoleń w klasach 1-6 dotyczący bezpieczeństwa i odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Teraz jest okazja aby podsumować co najmłodsi zapamiętali z tych szkoleń - mówi Elżbieta Kozłowska z sieradzkiej straży miejskiej

- Dziś najmłodsi mogli zobaczyć jak pracuje pies do wykrywania narkotyków, który jest funkcjonariuszem straży miejskiej w Łodzi. Jak należy przeprowadzić prawidłowo reanimację, czy ułożyć człowieka w pozycje bezpiecznej - dodaje Kozłowska.

Program "Czym skorupka za młodu nasiąknie" jest realizowany od początku roku szkolnego 2009/2010 przez straż miejską, policję i straż pożarną. Akcję finansuje Unia Europejska.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.