Nieudana pogoń Arsenalu Londyn, wygrana Manchesteru United

Arsenal Londyn zremisował na wyjeździe z West Bromwich Albion 2:2 (1:0). Inny zespół walczący o Mistrzostwo Anglii, Manchester United, wygrał 1:0 (0:0) z Boltonem Wanderers.

Arsenal Londyn / Fot. Kieran Lynam, C.C. 2.0W sobotnim meczu 30. kolejki angielskiej ekstraklasy Arsenal Londyn zremisował na wyjeździe z West Bromwich Albion 2:2 (1:0). Równocześnie największy rywal w walce o mistrzostwo Premiership Manchester United wygrał spotkanie z Boltonem 1:0 (0:0).

Arsenal który tracił do Manchesteru United jedynie trzy punkty (mając jeden rozegrany mecz mniej) miał przed sobą mecz z czwartą od końca drużyną Premiership - West Bromwich Albion. Nikt nie mógł jednak przypuszczać, iż właśnie ta drużyna po bramkach zdobytych w 3. oraz 58. minucie meczu, będzie prowadziła z pretendentem do tytułu 2:0.

Zespół Arsenalu był zdecydowanie dominującą ekipą na boisku, jednak nie potrafił przełożyć swojej dominacji na bramki. Dopiero w 70. minucie meczu drużynie z Londynu udało się strzelić gola za sprawą Arshavina. Zaledwie osiem minut później na 2:2 wyrównał Robin Van Persie i mecz rozpoczął się od nowa. Niestety dla Arsenalu, do końca spotkania zostało zaledwie 12 minut i mimo wielu prób nie udało się podopiecznym Arsena Wengera zmienić losów tego pojedynku. Sensacja stała się faktem, West Bromwich Albion na własnym stadionie zremisowało 2:2 z Arsenalem Londyn.

West Bromwich Albion - Arsenal Londyn 2:2 (1:0)
Bramki: Reid (3), Odemwingie (58) - Arshavin (70), Van Persie (78)

Jednocześnie Manchester United, który również walczy o Mistrzostwo Anglii, wygrał przed własną publicznością 1:0 (0:0) z Boltonem Wanderers. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 88. minucie Berbatov. Zwycięstwo nad Boltonem, gwarantuje Manchesterowi przewagę pięciu punktów nad Arsenalem Londyn (Arsenal ma jeden zaległy mecz) i są o krok bliżej tytułu od ekipy z Londynu.

Manchester United - Bolton Wanderers 1:0 (0:0)
Bramka: Berbatov (88)