Facebook Google+ Twitter

Nieudolne polskie prawo

Co grozi kierowcy, któremu na trzy lata zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu, a on i tak prowadził samochód? Oto przykład jednego z mieszkańców Sieradza.

Sonda

Czy kierowca któremu sąd zabrał prawo jazdy i zostanie ponownie zatrzymany powinien odpowiadać przed sądem

Pan Andrzej podczas kontroli w Sieradzu / Fot. Piotr AndrzejakPod koniec roku 2008 pan Andrzej, mieszkaniec Sieradza, spowodował wypadek, mając prawie dwa promile alkoholu we krwi. Zgodnie z polskim prawem stanął przed obliczem sądu, a wymiar sprawiedliwości stanął na wysokości zadania i wydał wyrok zakazujący mu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres trzech lat, z adnotacją w aktach, iż ma zdać prawo jazdy.

"Bohater" tej historii niestety dokumentu nie zdał, gdyż mu on zaginął... Minęło kilka miesięcy, jest 29 kwietnia 2009 roku. Na jednej z sieradzkich ulic, podczas prowadzenia samochodu, pan Andrzej został zatrzymany przez patrol policji. Podczas kontroli w Centralnej Ewidencji Kierowców okazało się, iż prawa jazdy pan Andrzej nie posiada od kilku miesięcy.

Kierującego, któremu wydano sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, można ukarać mandatem w kwocie 500 złotych. Policjanci mają związane ręce, gdyż takiego kierującego traktuje się wyłącznie jako nieposiadającego uprawnień do prowadzenia pojazdu. Czy nie czas zmienić w końcu polskie prawo?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

No dobrze a co jeśli ktoś nie posiada samochodu jest ubogi i ma tylko stary rower i jest traktowany jak posiadacz samochodu i bogactw materialnych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

mariusz1205 a może ich od razu powiesić... po co się rozdrabniać...
(podkreślę że to ironia o ile ktoś nie pojmie)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.04.2009 14:14

Przede wszystkim owym "bohaterom" zabierałbym prawo jazdy dożywotnio, po drugie zasądzałbym kolosalne grzywny, tak by czuli, że płacą ! Po trzecie - zawiadomienie do zakładu pracy! - niech uważają na gagadka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czas pewnie zmienić! Warto zastanowić się jednak, jakie rozwiązania wprowadzić, i takie, by nie były kolejną martwą literą prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.04.2009 21:42

+ za przedstawienie kuriozum

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.