Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4481 miejsce

"Nieulotne". Młodzieńcza miłość w obrazie Jacka Borcucha

Od początku lutego na ekranach kin zobaczyć możemy film "Nieulotne" w reżyserii Jacka Borucha. Obraz przedstawiony przez autora ukazuje historie młodzieńczej miłości w atmosferze beztroski, którą przerywają dramatyczne wydarzenia.

Nieulotne / Fot. Nieulotne - Jacek BoruchOd pierwszych scen na uwagę w filmie zasługują zdjęcia, za których wykonanie Michał Englert został doceniony na festiwalu Sundance. Reżyser w swojej produkcji ukazuje miłość młodych ludzi, którzy poznali się na wakacjach w Hiszpanii. Między parą stopniowo narasta uczucie i namiętność, które wydają się być nieulotne i wieczne. Dramatyczne wydarzenia jednego dnia sprawiają, że mydlana bańka pęka a bohaterowie muszą wrócić do szarej rzeczywistości i tu paradoksalnie akcja przenosi się w Polskie realia.

Z jednej strony reżyser ukazuje w swoim obrazie jak beztroska i piękna jest młodzieńcza miłość, która żyje chwilą i nie myśli o jutrze. Z drugiej jednak strony do widza przemawia obraz bezradności i chaosu, który pojawia się przy zderzeniu z odpowiedzialnością, którą trzeba brać za swoje czyny. Jacek Boruch w swojej produkcji ukazuje momentami przygnębiający obraz, który przemawia do oglądających prawdopodobnie dlatego, że jest tak prawdziwy i tak daleki od upiększania rzeczywistości.

Masz ochotę obejrzeć dobry film wieczorem w telewizji? Sprawdź program tv!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Musze przyznać, że to jeden z najbardziej zaskakujących filmów jakie widziałam. Nic nie jest tu oczywiste. Zdjęcia sa po prostu piękne! Historia mocna, ale przede wszystkim mocno daje do myślenia. I jeszcze ta świeżość i naturalność aktorów. Mega!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się że film nie upiększa, życia, ale pokazuje w nim te nieulotne -piękne momenty pomiędzy tymi trudnym, szarymi, czy takimi o których chcielibyśmy zapomnieć. Warto moim zdaniem, naprawdę klimatyczne kino...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.