Facebook Google+ Twitter

Nieuzbrojone Elektryczne Gitary na Targach Książki w Krakowie

Najbardziej przewrotny polski zespół odwiedzi Targi Książki bez gitar oraz innych instrumentów. Nie oznacza to jednak, że muzycy na czele z Kubą Sienkiewiczem będą bezbronni.

 / Fot. Wielka RadośćPrzeciwnie: wyposażeni w swoje poczucie humoru opowiedzą o najnowszej biografii zespołu oraz historycznej płycie „Czasowniki”.
Specjalnie na jubileuszowe, bo 20. Międzynarodowe Targi Książki muzycy Elektrycznych Gitar zejdą ze sceny, by stanąć twarzą w twarz ze swoimi słuchaczami i odpowiedzieć na ich pytania. Pretekstem do spotkania będzie wydawana właśnie książka poświęcona zespołowi, czyli „Przewróciło się”. Autor biografii, Przemysław Zieliński, nie tylko opisuje historię kapeli, będącą również przykładem męskiej przyjaźni, dzięki której Elektryczne Gitary grają nieprzerwanie od 26 lat. Poświęca również wiele miejsca na analizę piosenek z bogatego katalogu artystów.
Jak się okazuje, teksty Kuby Sienkiewicza wciąż mogą zaskakiwać swoją uniwersalnością i mnogością nawiązań do kultury oraz współczesnych nam czasów. Wyłaniający się z książki obraz Elektrycznych Gitar daleki jest od tego powszechnego, czyli kapeli grającej tylko wesołe piosenki.
Jaki jest wizerunek zespołu naprawdę? Czy naprawdę nieformalnym zawołaniem muzyków jest hasło „im gorzej, tym lepiej”? Czy Elektryczne Gitary są zespołem rozrywkowym, czy depresyjnym? I czy rzeczywiście temat upadku jest główną inspiracją kapeli od początku jej istnienia?
O tym przekonać się będzie można bezpośrednio podczas rozmowy z zespołem. Odbędzie się ona w sobotę 29 października o godzinie 17.00 w sali Praga A.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.