Facebook Google+ Twitter

Niewidomi muzycy z zespołu "Kwiaty św. Maksymiliana" nagrali trzecią płytę

Współautorzy: Marta Wróbel

"Kwiaty św. Maksymiliana" to niezwykły zespół, w którym grają i śpiewają niewidomi wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Na swoim koncie mają już trzy płyty i planują kolejne nagrania.

Okładka płyty / Fot. Materiały prasoweW tej chwili w skład zespołu wchodzi 12 osób: 11 chłopców i dziewczyna. Oprócz wokalistów w zespole są osoby grające na instrumentach klawiszowych, gitarze basowej, perkusji, flecie. Mają od 14 do 21 lat.

Niepełnosprawni artyści skorzystali z tego iż ośrodek posiada własne studio nagrań i mając już gotowy repertuar nagrali pierwszą płytę, potem kolejną z kolędami, którą -jako drugą w Polsce- opisano również w języku Brajla. Teraz wydali trzeci krążek.

W zespole, na instrumentach klawiszowych gra Maksymilian Chlewiński, laureat drugiej edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego dla Pianistów Niepełnosprawnych w Vancouver (2009 rok), w którym zajął 9. miejsce. Pokonał ponad 70 innych muzyków. W pierwszej edycji Maks zdobył wyróżnienie. Okładka płyty / Fot. Materiały prasowe

Zespól "Kwiaty św. Maksymiliana" gra muzykę popularną, piosenki harcerskie, biesiadne, ale także na przykład utwory Chopina w jazzowej aranżacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Super, nie słyszałam jeszcze o tym zespole. A niech pracują, nagrywają i pokazują światu, że niepełnosprawność to nie znaczy inność!! Bardzo ciekawy materiał/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.