Facebook Google+ Twitter

Niewidomi: Z angielskim większe szanse na pracę

80 osób słabo widzących i niewidomych skorzysta z intensywnych bezpłatnych kursów języka angielskiego. Warto, bo kursy będą prowadzone w nowoczesny sposób i przez specjalnie przygotowanych instruktorów. Cel – zwiększenie szans na pracę

fot. MWMEDIADzięki lekcjom angielskiego, osoby z wadami wzroku mają zwiększyć swoje szanse na zdobycie dobrej pracy. – Niewielu pracodawców zdaje sobie sprawę, że osoba niewidoma może z powodzeniem pracować na stanowisku prawnika, informatyka czy ekonomisty – mówi Małgorzata Urbańska z Polskiego Związku Niewidomych, który jest organizatorem szkoleń.

Uczestnikom kursu w rozwoju ich kariery będzie pomagać Ośrodek Doradztwa Zawodowego. Zaoferuje on szkolenia i pośrednictwo pracy.

Kto może wziąć udział w kursach?

– Szukamy osób z umiarkowanymi lub znacznymi problemami ze wzrokiem, zposiadających co najmniej średnie wykształcenie, w wieku 18 - 45 lat. Wymagana jest podstawowa znajomość angielskiego i obsługi komputera, który będzie wykorzystywany w czasie szkoleń – tłumaczy Małgorzata Urbańska.

Wbrew pozorom komputery i internet nie są obece niewidomym i slabo widzącym. Dzięki specjalnym programom, które odczytują treści wyświetlane na monitorze, mogą one poruszać się w globalnej sieci i korzystać nawet z bardzo profesjonalnych programów użytkowych równie sprawnie, co osoby bez problemów ze wzrokiem.

Kiedy, gdzie, jak?

Kurs stacjonarny w Warszawie dla 40 osób ze stolicy i okolic odbędzie się we wrześniu i październiku w wymiarze 240 godzin, 2 - 3 razy w tygodniu w grupach 5-osobowe. Zgłaszać się trzeba do 31 lipca. Podobny kurs dla 20 osób rozpocznie się we wrześniu także w Lublinie.

Za rok można wziąć ponadto udział w ogólnopolskim kursie wakacyjnym w Warszawie dla 20 osób (lipiec- sierpień 2007) w wymiarze 120 godzin. Grupy również składać się będą z pięciu osób. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie. Po zakończeniu kursów uczestnicy mogą otrzymać Certyfikat Biegłości Językowej Uniwersytetu Warszawskiego zgodnego z A Common European Framework of Reference for Languages.

Kurs, szkolenia, warsztaty i doradztwo zawodowe są bezpłatne.

Gdzie się zgłaszać?

1. LUBLIN

Uniwersyteckie Centrum Studiów Podyplomowych KUL
Al. Racławickie 14, 20 – 950 Lublin
Pok. C-1035
Tel. 0-81 445-39-95;
Fax. 0-81 445-39-97
e-mail: centrumsp@kul.lublin.pl

2. WARSZAWA

W celu otrzymania informacji dodatkowych oraz formularza zgłoszeniowego, proszę pisać na adres doradcy@pzn.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

That is the way to go.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.