Facebook Google+ Twitter

Niewidomi "zobaczą" zabytki Torunia

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-22 19:56

Rozpoczęta dziś oficjalnie akcja „Klucz do mojego miasta” ma sprawić, że wszyscy poczują się gospodarzami Torunia. Klucz jako cegiełka akcji pozwoli otworzyć Toruń także przed niepełnosprawnymi.

 / Fot. Imagebroker.net/PhotoshotGłówną ideą przedsięwzięcia jest przetworzenie zebranych starych kluczy w makietę dotykową, która w przyszłym roku stanie na toruńskiej Starówce.

W szkołach, przedszkolach, klubach osiedlowych i zakładach pracy przeprowadzane będą zbiórki niepotrzebnych kluczy, kłódek i wkładek ze starych zamków, z których, po przetopieniu, stworzone zostaną makiety głównych zabytków Torunia. Tak uformowane modele umożliwią niewidomym torunianom i gościom zapoznanie się z perłami toruńskiej architektury, by sformułowanie „Gotyk na dotyk” nabrało także dosłownego znaczenia.

W ten sposób inicjator akcji, którym jest toruńska Lokalna Organizacja Turystyczna, chce uwrażliwić mieszkańców na potrzeby niepełnosprawnych oraz uświadomić im ich rolę jako gospodarzy miasta.

W Toruniu jest ponad 700 niewidomych, w województwie kujawsko-pomorskim – 3,5 tysiąca. Chyba nikogo nie trzeba zachęcać, by niepotrzebne, stare klucze ofiarować na rzecz akcji. Mile widziani będą sponsorzy. Koszt całego przedsięwzięcia to ok. 60 tys. zł.


bydgoszcz.naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.