Facebook Google+ Twitter

Niewidomy Filip Zagończyk czeka na pomoc

Filip Zagończyk – niewidomy chłopak, który spadł na metrze pod nadjeżdżający pociąg, ponownie potrzebuje pomocy.

 / Fot. www.pomocdlafilipa.comFilip studiuje na Wydziale Dziennikarstwa UW a swoje dziennikarskie pasje realizuje współpracując z Euro Radiem. Zna trzy języki, uwielbia podróże i jest kibicem piłki nożnej. Niewidomy chłopak nie wyczuł laską linii oznaczającej krawędź peronu i spadł pod wjeżdżający na peron pociąg. W „Rzeczpospolitej” został zamieszczony apel o ponowną pomoc dla chłopaka. W wyniku wypadku Filip doznał poważnego urazu głowy oraz zmiażdżone zostały jego nogi. Chłopak nie stracił jednak czucia w nogach i, jak orzekli lekarze z Hamburga, Sztokholmu i Zurychu, istnieje szansa na uratowanie nóg. Dzięki odpowiedniemu leczeniu może uniknąć ich amputacji, ale leczenie musiałby kontynuować w szpitalu w Zurychu. A to wymaga ogromnych kosztów – zarówno na opłacenie kliniki, jak i na transport.

„Prosimy o dokonywanie wpłaty koniecznie z dopiskiem „Pomoc dla Filipa”. Oto numer konta : 97 1370 1037 0000 1706 4091 2203 Bank DnB Nord Polska SA III Oddział” – czytamy w apelu”

26.10.2008 r. – odbędzie się kiermasz charytatywny „SERCE DLA FILIPA”, Hala Sportowa Radzymin.

Pod koniec tego tygodnia zostanie uruchomiona osobista strona internetowa Filipa www.pomocdlafilipa.com , na której zamieszczane będą aktualności i informacje o postępach leczenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.