Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10970 miejsce

"Niewidzialna Wystawa" w Warszawie. Ciemność, która otwiera oczy

Zapewne każdemu z nas zdarzyło się znaleźć w pomieszczeniu, w którym nagle zgasło światło. Zwykle w takiej chwili natychmiast, po omacku, sięgamy po latarkę, zapalniczkę, świecę, czy chociażby zapałkę.

Niewidzialna Wystawa - logo / Fot. nieznanyA co by było, co byśmy czuli i czego doświadczyli, gdybyśmy żadnego z tych przedmiotów nie posiadali?

Na to pytanie, w formie interaktywnej podróży w niewidzialny świat, wyczerpującej odpowiedzi udzieli nam Niewidzialna Wystawa. Odwiedzając ją, doświadczymy jak poruszać się w miejskim zgiełku, tonącym w ciemnościach mieszkaniu, jak zapłacić za kawę w barze. Zobaczymy też mówiący zegarek, maszynę do pisania brajlem, a także dowiemy się czym jest tyflografika.

Wystawa w Budapeszcie od 2007 roku przyciągnęła kilkaset tysięcy osób. Jej otwarta 4 lata później czeska siostra "Neviditelná Vystava",stała się najpopularniejszą atrakcją turystyczną Pragi. Prawie od roku "Niewidzialną Wystawę" możemy zobaczyć także w Warszawie.

Zwiedzanie wystawy składa się z dwóch części: "widzialnej" i "niewidzialnej". Pierwsza z nich trwa kwadrans i przypomina zwiedzanie tradycyjnej wystawy. Czas ten przeznaczony jest na zapoznanie się z przedmiotami, których "osoby żyjące w ciemności" używają każdego dnia - zabawkami, narzędziami, pomocami informatycznymi czy alfabetem Braille'a. Druga, "niewidzialna" część, zaczyna się w "strefie zero". Panuje tu całkowita ciemność, pomieszczenie jest puste, a zwiedzającym pomocą służyć może jedynie dotyk, słuch, węch, poczucie równowagi i niewidomi przewodnicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.