Facebook Google+ Twitter

"Niewinna" - recenzja

„Niewinna” autorstwa Taylor Stevens to doskonały thriller z dużą dozą psychologicznych wątków. To kolejne spotkanie z nieprzewidywalną Vannesą „Michaelą” Munroe, która wprowadza czytelnika w świat sekty i mafii.

 / Fot. F.B.Munroe to silna, bezwzględna kobieta, którą życie zmusiło, by posiadła trudną sztukę zabijania. Wyszukiwanie informacji, wtapianie się w tłum, tropienie i w końcu zabijanie to dla niej chleb powszedni i sposób na życie.
Zamknięta w sobie i zdystansowana, dopuszcza do siebie tylko nieliczne grono osób, ale właśnie dla tych wyjątkowych gotowa jest poświęcić swoje życie.
Dlatego, kiedy z prośbą o pomoc zgłasza się do niej jej najlepszy przyjaciel – Logan, nie odmawia. Kobieta znajduje się w trudnym momencie swojego życia– rozpad związku, nocne koszmary, w których na nowo przeżywa zabójstwa których się dopuściła i uzależnienie od substancji, która pozwala jej na spokojny sen. Tak więc przyjęcie zlecenia i wyjazd do Argentyny jest również dla niej pewną formą ucieczki od przykrej rzeczywistości. Wtedy jeszcze nie zdaje sobie sprawy z tego, że informacje które pozyska i wydarzenia, których będzie świadkiem wpłyną na jej życie i zostawią po sobie ślad w bardzo już pokiereszowanej psychice.

Zadaniem Michaeli jest odnalezienie i odbicie Hanny, dziewczynki, która 8 lat temu została porwana przez członków sekty i wywieziona do Argentyny. Dość szybko udaje jej się z pomocą znajomego - Milesa Bradforda zlokalizować trzy Przystanie, w których mieszkają członkowie sekty, a następnie tę, w której znajduje się dziewczynka. Wtedy z niezwykłą precyzją zagłębia się w świat Wybranych, poznaje ich tok myślenia, stosunek do Proroka, a co więcej bez problemu wchodzi w rolę Wybranej i przenika do ich społeczności. Dowiaduje się o beznadziejnej sytuacji dzieci wychowywanych w sekcie, i choć całym sercem pragnie uratować każde z nich, skupia się jedynie na swoim najważniejszym celu- Hannie.

Dlaczego Loganowi tak bardzo zależy na odnalezieniu dziewczynki? Jak działa sekta i jak potrafi wpłynąć na ludzkie życie? Czy Miles Bradford jest dla głównej bohaterki tylko osobą niezbędną do wykonania tego zadania? Czy misja uwolnienia dziewczynki z sekty i oddanie jej w ręce biologicznych rodziców powiedzie się? Na te i inne pytania odpowiedzi szukajcie w „Niewinnej”, którą bardzo gorąco wszystkim miłośnikom thrillerów i powieści psychologicznych –polecam!

Warto też wspomnieć, że autorka książki – Taylor Stevens sama urodziła się i wychowała w sekcie Dzieci Boga. Wiedząc o tym, czytelnik zarówno „Informacjonistki” jak i „Niewinnej” cały czas zastanawia się, czy aby niektóre fakty z książek nie są prawdziwą opowieścią tego, co sama Stevens doświadczyła w dzieciństwie.

Tytuł: Niewinna
Autor: Taylor Stevens
Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2013

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Interesujące zaproszenie do lektury, zwięzłe i treściwe, niczym rola głównej bohaterki. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.