Facebook Google+ Twitter

Niewolnica we Francji

Rodzina wysłała Rose do Francji, aby zapewnić jej lepszą przyszłość. Tymczasem dziewczynka musiała pracować piętnaście godzin dziennie i pozbawiona była wszelkich praw.

Pewna para we Francji trzymała w domu młodą Afrykankę jako niewolnicę. Sąd apelacyjny w Paryżu skazał mężczyznę i kobietę zamieszkałych w miejscowości Bondy, położonej na północ od stolicy, na dwa lata więzienia w zawieszeniu. Oni przyznali się, że w 1997 roku nielegalnie przywieźli Rose z Mali. Odtąd jedenastoletnia wówczas dziewczynka musiała piętnaście godzin dziennie w domu pary pracować i troszczyć się o dzieci. Do szkoły oczywiście nie chodziła. Francusko-malijska para musi teraz zapłacić dziewięćdziesiąt trzy tysiące odszkodowania.

"Od rana do wieczora musiałam wszystko czyścić, kafelki, nakrycia, samochód" - powiedziała przed sądem dwudziestopięcioletnia dzisiaj Rose. - "W czasie weekendów musiałam prasować bieliznę, która mieściła sie w czterech pojemnikach". Początkowo pozwolono jej jeść razem z rodziną, jednak pewnego dnia dzieci powiedziały, że ma zapach środków czyszczących i już zawsze musiała jeść w kuchni. Niejednokrotnie była przez wykorzystującą ja kobietę policzkowana.

Jak podaje serwis www.de.news.yahoo.pl Rose jest rozczarowana tym, że sąd zastosował karę w zawieszeniu. Oskarżona kobieta wyznała przed sądem, że rodzina Rosy wysłała dziewczynkę do niej do Francji, aby tu znaleźć dla niej męża i "zapewnić jej lepszą przyszłość". Do szkoły nie mogła jej posłać, ponieważ nie mówiła po francusku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.