Facebook Google+ Twitter

(Nie)wybuchowe gimnazjum

Podczas budowy gimnazjum w Kosakowie robotnicy natrafili na granaty przeciwpiechotne. Saperzy znaleźli na placu budowy pokaźny arsenał.

Znalezisko w Kosakowie / Fot. Materiał MW RPPodczas budowy kosakowskiego gimnazjum robotnicy natknęli się dzisiaj na 6 granatów przeciwpiechotnych. Prace przerwano i powiadomiono policję. Ta teren zabezpieczyła i wezwała saperów.

Na miejsce znaleziska przybył partol rozminowania z 43 Batalionu Saperów z Rozewia. W trakcie zabezpieczania niewybuchów stwierdzono, że w miejscu budowy zalega znacznie więcej materiałów wybuchowych z czasów II wojny światowej. W efekcie wydobyto i zabezpieczono 59 granatów przeciwpiechotnych, 44 świece dymne oraz 71 zapalników.

Saperzy ostrzegają, że o tego typu znaleziskach należy bezzwłocznie informować Policję. Nie wolno ruszać, dotykać, ani przenosić znaleziska. Takie obiekty mogą badać i unieszkodliwiać jedynie specjalistyczne oddziały saperskie.

W ostatnim czasie często było słychać o znaleziskach niebezpiecznych materiałów wybuchowych, pozostałościach po wojnach, zarówno na lądzie jak i na dnie Bałtyku. Na szczęście dzięki czujności nikomu nie stała się krzywda.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.