Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16846 miejsce

(Nie)wybuchowy weekend

W miniony weekend saperzy przeprowadzili trzy akcje bojowe. Zabezpieczono 6 pocisków artyleryjskich oraz 3 granaty moździerzowe.

Zabezpieczone granaty i pociski. / Fot. A. Lipiec (MW RP)W tym roku saperzy z 43 batalionu saperów Marynarki Wojennej RP przeprowadzili już 180 akcji zabezpieczenia niewypałów i niewybuchów, pozostałości po ostatniej wojnie. W miniony piątek i niedzielę wezwani zostali do Kosakowa, Kuźnicy i Władysławowa.

W piątkowy wieczór saperzy zabezpieczyli granat moździerzowy - 82 mm, znaleziony przy ulicy Konwaliowej w Kosakowie. W niedzielę saperzy zostali wezwani do dwóch znalezisk na Półwyspie Helskim. Podczas prac remontowych torowiska na trasie Władysławowo – Kuźnica – Chałupy odkryte zostały pociski artyleryjskie i granaty moździerzowe. W Kuźnicy znaleziono pociski artyleryjskie: 105 mm – 1 sztuka, 88 mm – 4 sztuki oraz granat moździerzowy 82 mm. Natomiast we Władysławowie zabezpieczono pocisk artyleryjski - 88 mm i granat moździerzowy.

Zabezpieczone przez saperów z Rozewia niewybuchy zostaną zdetonowane na poligonie lądowym. Saperzy ostrzegają, że nadal na terenach objętych niegdyś działaniami wojennymi znajdowane są pociski, miny i bomby. O wszelkich znaleziskach należy bezzwłocznie powiadomić policję, gdyż nadal stanowią realne zagrożenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.