Facebook Google+ Twitter

Niewyjaśniona zabawa PZPN

Już wiemy; to jest gra. Zarząd PZPN postanowił przełożyć walne zebranie członków i wybór nowego prezesa z września na październik. Skąd to znamy?

Nasza liga wciąż stoi w miejscu. Jeszcze nie wiadomo kiedy rozpoczęte zostaną rozgrywki w naszym kraju. Ciągłe kłótnie zarządu PZPN z władzami ekstraklasa S.A wprowadzają chaos. Gdy PZPN ogłasza, że liga rusza 8 sierpnia, wszystko jest dementowane przez Ekstraklasa SA. Doskonale widzimy jacy ludzie kierują polską piłką, a później jesteśmy zawiedzeni brakiem wyników w jakichkolwiek międzynarodowych rozgrywkach.

Całe zamieszanie jest spowodowane przez korupcję, która tak naprawdę dotknęła każdy klub, łącznie z Wisłą i Legią. To wszystko polega na tym, że albo ktoś kupuje mecz, albo przegrywa w nieoczekiwany sposób. Prędzej czy później wyjdzie na jaw cała prawda, a nasi zarządzający ligą eksperci (PZPN i Ekstraklasa S.A) zamiast postępować jak np. w Portugalii z tamtejszym mistrzem FC Porto (odejmując punkty na starcie), degradują karnie kluby, które budowały poziom krajowej piłki. Degradacje byłyby dobre we Włoszech, czy innych silnych ligach; u nas, gdy chcemy podnieść poziom piłki, powinniśmy w inny sposób karać.

Kolejnym, dość ciekawym wątkiem, jest szkolenie młodzieży, które podobno jest rozwijane. Jednak, jak zauważam, powstaje coraz więcej boisk ze sztuczną murawą, ale niestety nie widać na nich młodzieży. Kluby również popełniają błędy w szkoleniu młodzieży, nie chcą inwestować w przyszłość, ponieważ wolą, by wyniki były teraz, nie za parę lat. To jest podstawowy błąd. Bo do celu wiedzie czasem długa droga...Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.