Niewykorzystana szansa! Radwańska przegrywa w finale!

Urszula Radwańska nie wykorzystała swojej szansy i przegrała w swoim drugim finale w życiu. Mimo porażki, zdecydowanie możemy być zadowoleni z postawy młodszej z krakowskich sióstr.

/ Fot. KulitatMogło być pięknie! Mogliśmy dzisiaj świętować pierwszego zwycięstwo Urszuli Radwańskiej w finale! Mogliśmy, bo niestety nie jest nam to dane. Polka przegrała z Łesią Curenko 5:7, 1:6.

Młodsza z sióstr Radwańskich mogła zapisać na swoim koncie pierwszego seta. Prowadziła, miała trzy piłki setowe, ale być może nerwy, presja, mało precyzyjne zagrania nie pozwoliły Polce zwyciężyć w pierwszej partii spotkania. Mimo iż krakowianka prowadziła 5:4, to nagle przestała kontrolować sytuację na korcie. Potem grę w swoje ręce wzięła Ukrainka, która z łatwością wygrywała kolejne gemy.

Pierwszy set długi tkwił w głowie Uli, w drugiej partii już nic nie miała do powiedzenia. Na swoim koncie zapisała zaledwie jednego gema, przegrywając całe spotkanie 7:5, 6:1.

Oczywiście bardzo szkoda, że Radwańska nie wygrała dzisiejszego finału w Stambule. Jednak postawa młodszej z sióstr bardzo cieszy, pokazała, że ma ogromny talent. Jeżeli popracuję jeszcze bardziej nad swoją grą, może znaleźć się wyżej w rankingu WTA. Trzymajmy kciuki, aby tak właśnie było!