154234 miejsce

Niewykorzystane sytuacje się mszczą: Man Utd w ćwierćfinale!

Manchester United wygrał z Interem Mediolan 2:0 i awansował do 1/4 finału Ligi Mistrzów. Po bramkach Vidića i Ronaldo Czerwone Diabły świętują awans do kolejnej rundy.

To był mecz okrzyknięty przez wielu mianem przedwczesnego finału. Atmosfera, jaka towarzyszyła temu spotkaniu była prawie tak gorąca, jak podczas finału Champions League.

Przed meczem nie było faworyta. Pierwsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, więc nikt nie miał przewagi. Obie drużyny wyszły na boisko bardzo zmotywowane. Od pierwszego gwizdka do ataku przeszedł zespół gospodarzy. Manchester od razu zaatakował bramkę Julio Cesara i opłaciło się.

Już w 4. minucie gola zdobył serbski obrońca Czerwonych Diabłów - Nemanja Vidić. Manchester zdawał się kontrolować przebieg meczu, ale pod koniec pierwszych 45 minut Inter zaczął grać swoim rytmem i stwarzać groźne sytuacje pod bramką rywala. Strzałem głową w poprzeczkę popisał się Zlatan Ibrahimovic, na którego barkach spoczywała odpowiedzialność za strzelanie goli. Włosi mimo kilku dogodnych sytuacji nie zdołali wyrównać i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy.

Po przerwie Jose Mourinho zmienił ustawienie. Balotelli przesunął się bardziej do środka, by wspierać Ibrahimovica. Cambiasso grał jako defensywny pomocnik, a Stankovic miał wspomagać napastników. Jednak "The Special One" nie czekał długo i wprowadził na boisko Brazylijczyka Adriano. Kilkadziesiąt sekund po wejściu miał świetną sytuację, której niestety nie wykorzystał (trafił w słupek). Od tej chwili praktycznie nie było go widać na boisku, a Manchester United zaczął kontrolować przebieg spotkania we wszystkich strefach boiska.

Gospodarze grali zdecydowanie w ataku i odpowiedzialnie w defensywie, co uniemożliwiało Interowi przeprowadzenie groźnej akcji. W 47. minucie spotkania po świetnym kontrataku Rooney dośrodkował z narożnika pola karnego wprost na głowę wchodzącego między obrońców Cristiano Ronaldo i mieliśmy już 2:0. Jak się później okazało była to ostatnia bramka w tym spotkaniu, mimo iż Czerwone Diabły miały jeszcze kilka okazji.

Mecz przez pełne 90 minut był na bardzo wysokim poziomie. Zawiódł Inter, który miał dwie 100 proc. sytuacje. Obu nie wykorzystał co w konsekwencji uwieńczyło awans rywali.

Manchester United potwierdził wysoką formę i swoją pełna dominację w Champions League oraz to, że nie przypadkiem zdobyli w maju ubiegłego roku to trofeum. Zwycięstwem nad zespołem z Mediolanu przerwali niechlubną passę trwającą cztery lata, która była związana z tym, że zwycięzcy poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, w następnym sezonie odpadali właśnie w 1/8 finału.