Facebook Google+ Twitter

Niewymowna przyjemność - „Park Sienkiewicza” we Włocławku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-27 19:23

Najdoskonalszym wyrazem piękna jest bez wątpienia bogactwo świata przyrody, z której czerpiemy niewymowną przyjemność Kogo z nas, mieszkańców miasta nie ujmuje subtelny widok miejsc, gdzie dominuje zieleń i błękit?

Miasto Włocławek posiada wiele atrybutów i obszarów godnych polecenia. Jednak tym, które wzbudza najwięcej pozytywnych emocji jest Park im. Henryka Sienkiewicza, który swój początek przypisuje do 1870 roku. Jest jednym z najstarszych oraz jak sądzę najpiękniejszych parków miejskich w Polsce. Jego terytorium to nic innego jak uroda wytworów ludzkiego geniuszu, wytwór rąk ludzkich, piękno wizji, wszystko pogodne, ciepłe, przejrzyste - panorama, którą mieszkańcy mogą podziwiać na co dzień. Jest to obszar który wyróżnia Włocławek od innych równie pięknych miast i czyni jego mieszkańców dymnymi. Walorów jakie posiada owa urocza kraina jest mnóstwo. Począwszy od zróżnicowanego, bogatego środowiska naturalnego a kończąc na specyfice i wdzięku, jakie za sobą niesie. Płynąca w samym centrum, rzeka Zgłowiączka od lat ugaszcza na swych wodach Łabędzie, które tworzą niepowtarzalną i osobliwą atmosferę.

Zdarzają się również opinie krytyczne lecz obserwując z neutralnego punktu widzenia realia jakie tam zachodzą, wnioskuje, że istnieje więcej pozytywów. Choćby widok rodzin spacerujących w niedzielne popołudnia, dzieci bawiące się na zielonych trawnikach oraz magiczne zimowe dni, powoduje, że jeszcze bardziej powinniśmy doceniać uroki tego miejsca. Jest to wspaniały widok. Istna sielanka, beztroska i piękno same w sobie. Albowiem, czego innego nam potrzeba w bezustannej, szarej rzeczywistości? Odpowiedz jest prosta. Właśnie oderwania od niej. A najprostsze rozwiązania zwykle są na wyciągnięcie ręki, nawet gdy ich nie zauważamy.

Nie mniej jednak aspekty emocjonalne to nie jedyny wyróżnik który posiada Park im. Henryka Sienkiewicza we Włocławku. Mianowicie nie da się ukryć, że od dłuższego czasu Park jest punktem organizowania wielu festynów przez Władze Miasta a także przez „RADIO GRA” inne znaczące media. Dodatkowo na całej długości malowniczej rzeki Zgłowiączki aranżowane są spływy kajakowe. Dzięki temu Park zyskał jeszcze większą popularność i uznanie mieszkańców naszego oraz sąsiednich miast.Wspólnie tworzymy środowisko, które staje się elementem naszego życia. Park im. Henryka Sienkiewicza we Włocławku wymaga od nas troski i zaangażowania by jego piękno nigdy nie przeminęło. A więc pielęgnujmy to, co zostało nam dane, ponieważ jest to jeden z 7 Cudów Włocławka.

Autor: Beata Grabowska
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie mmwloclawek.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.