Facebook Google+ Twitter

Niewypłacalny klient banku będzie mógł ogłosić bankructwo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-30 12:32

Jutro wchodzą w życie przepisy umożliwiające taką decyzję. Jednak ogłoszenie upadłości nie będzie wcale takie proste, trzeba sprostać wyśrubowanym wymaganiom ustawy o upadłości konsumenckiej - mówi Radiu Gdańsk Mateusz Ostrowski - analityk Open Finance.

Ustawa nie dotyczy osób, prowadzących działalność gospodarczą ani rolników. Można z niej skorzystać tylko w wypadku wyjątkowych i niezależnych od nas okoliczności, takich jak nagła choroba lub utrata pracy, jednak nie w sytuacji zwolnienia dyscyplinarnego lub dobrowolnej rezygnacji z zatrudnienia. Nie będzie też można ogłosić upadłości, jeśli którykolwiek z kredytów został zaciągnięty, gdy konsument był już niewypłacalny.

Po ogłoszeniu bankructwa sytuacja materialna osoby, która się na to zdecydowała nie będzie łatwa - dodał analityk Mateusz Ostrowski. Po sprzedaży majątku konsument może liczyć na pieniądze na rok wynajmu mieszkania, a potem przez pięć lat będzie musiał spłacać długi. Dopiero po tym okresie może się okazać, że pozostała część długów zostanie darowana.

Osoby zainteresowane ogłoszeniem bankructwa, będą musiały wystąpić do sądu rejonowego z wnioskiem o rozpoczęcie procesu upadłości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.