Facebook Google+ Twitter

Niezadowoleni klienci mBanku głośno komentują podwyżki stóp

Wczoraj internetowy mBank w swoim blogu poinformował, że nastąpiła podwyżka stóp procentowych; podwyżka ta objęła jedynie lokaty i ROR-y, pominięte zostały konta oszczędnościowe. Sytuacja wzbudziła gorącą dyskusję w gronie klientów mBanku.

Pod notką mówiącą o nowym wyższym oprocentowaniu, aż zawrzało od komentarzy niezadowolonych klientów, którzy są zdziwieni takim krokiem mBanku. Wśród komentarzy pod adresem mBanku padają m.in. słowa takie jak "dziadostwo" czy "żart". Komentujący wróżą mBankowi nawet utratę części klientów. Podobna sytuacja jest na mBankowym forum, gdzie użytkownicy porównują oferty innych banków.

O oprocentowaniu rachunków eMAX plus mówi § 104 regulaminu banku, w którym czytamy:
§ 104. Stopa procentowa rachunku oszczędnościowego eMAX plus nie może być niższa niż stawka WIBOR z dnia podjęcia przez mBank ostatniej decyzji o zmianie wysokości stóp procentowych, pomniejszonej maksymalnie o 3 punkty procentowe.

Aktualnie stawka WIBOR (wysokość oprocentowania pożyczek na polskim rynku międzybankowym) wynosi niewiele ponad 5,5, więc oprocentowanie rachunku oszczędnościowego mBanku jest zgodne z regulaminem, w takim razie co wzbudziło tyle emocji w klientach banku? Dlaczego straszą, że skorzystają z usług innego banku, zamiast zmienić bank bez słowa? Możliwe, że czują się swojego rodzaju społecznością skupioną wokół banku i chcącą wpływać na decyzje kierownictwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

mBank jest uzyteczny przy zakupach on-line, ma wiele zalet i nawet jak klienci odejdą do konkurencji, to i tak zachowają swoje dotychczasowe ROR-y. Moj 1. rachunek otworzylem w wieku 17 lat - wlasnie w mBanku. Gdy dostalem dowod całą kasę przeniosłem do konkurencji na konto oszczednosciowe. mBank sluzy mi tylko do operacji przy serwisach aukcyjnych:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.