Facebook Google+ Twitter

(Nie)zakazane piosenki na pl. Piłsudskiego

"Czuwaj wiaro i wytężaj słuch!" - unosiło się 1 sierpnia wieczorem na Placu Piłsudskiego, po zakończeniu uroczystości związanych z wybuchem Powstania Warszawskiego. Tu właśnie odbył się koncert "Zakazane piosenki".

Plac Piłsudskiego w Warszawie. www.wikipedia.org / Fot. Szczepan1990W ciepły sierpniowy wieczór pl. Piłsudskiego wypełnił się niemal w całości warszawiakami śpiewającymi powstańcze piosenki. Mimo, że obecni byli profesjonalni muzycy, główne skrzypce grali właśnie ludzie zebrani na placu, wyposażeni w śpiewniki powstańcze. Dla tych, którzy zeszytu nie otrzymali, były cztery telebimy, na których wyświetlano słowa piosenek. W repertuarze znalazły się m.in. cytowany "Pałacyk Michla", a także "Szturmówka", "O, Barbaro!", czy "Warszawskie Dzieci".

- Nasza impreza stanowi atrakcyjną propozycję na niedzielny wieczór dla całej rodziny. Wspólne muzykowanie zachęci uczestników do pogłębienia swojej wiedzy o "walczącej Warszawie". Pragniemy także przyczynić się do współtworzenia tożsamości mieszkańców stolicy, szczególnie młodych osób, dla których stolica wciąż pozostaje miastem obcym, niezrozumiałym, tymczasowym - zapewniali organizatorzy.

W tłumie wyróżniała się grupa sióstr szarytek z Tamki. Ludzie przychodzili całymi rodzinami, było też dużo rowerzystów. - Z roku na rok jest nas tu coraz więcej - mówiła prowadząca wspólne śpiewanie Weronika Grozdew-Kołacińska. Śpiewanie na Pl. Piłsudskiego zorganizowane zostało już po raz czwarty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.