Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23540 miejsce

"Niezależna.pl"? Nie! Zależna

Wysłałem się w delegację. Peregrynowałem na www.niezależna.pl.

 / Fot. W24Trzydzieści lat temu Dzidek Wojtaszkiewicz zapytany o powody dwumiesięcznej absencji na zajęciach Studium Wojskowego dialogował:
- Panie pułkowniku. To było tak, że idąc na zajęcia wpadłem do dziury w asfalcie.
- Panie Wojtaszkiewicz. Czy z dziury w jezdni wychodzi się przez dwa miesiące?
- Panie pułkowniku. Ja do wczoraj w niej tkwiłem, bo w środku znalazłem nowy, wspaniały świat...
Wojtaszkiewicz znał pułkownika nie tylko ze szkoły, widywał go w poczekalni przychodni psychiatrycznej, więc wiedział, że może się w porównaniach zapuszczać hen, hen...

Wpadłem kilka dni temu do dziury o nazwie niezależna.pl. Ja nie powiem, że świat "niezależnej" jest wspaniały. Gęsto w nim od emocji, jest zryty okopami, w których siedzą zachełmieni (nie schamieni i nie o zakutych łbach - to się nasuwa) apologeci walki o jedyną słuszną, czyli naszą (ich) rzeczywistość. Autorzy i czytelnicy "niezależnej" są na wojnie. Wróg, atak, amunicja, oręż, zdrada, zwiad, zemsta, strategia, sąd polowy, my i oni - to kontekst percepcyjny.

Depesze PAP są tłumaczone na język właściwy porannemu apelowi i sztabowej odprawie. Informacje niewygodne są ignorowane, opinie nie "w duchu" są cenzurowane. Popełniłem kilkanaście komentarzy pod różnymi tekstami. Skuteczność - ok. 50 proc. publikacji. Pod tekstem Ewy Stankiewicz pt. "Biznes Tomasza Lisa znów atakuje" próbowałem bezskutecznie. Oto przykład ostatniego nieopublikowanego podejścia: "Do trzech razy sztuka. Podpisany z imienia i nazwiska komentarz, podany adres poczty elektronicznej, znany nr IP, właściwie policzone dodawanie w okienku. I co? I nic!".

Jeśli opinia jest nie "w linii" portalu - nie jest prezentowana czytelnikom mimo braku znamion naruszenia netykiety. Ciekaw jestem czy niniejszy wpis zostanie opublikowany... Wczoraj zadałem Pani Ewie Stankiewicz pytanie. Najpierw był cytat: "Nadtrumienny odrażający spektakl" - to dla Lisa odczuwanie bólu po śmierci kogoś bliskiego, kogoś, kto pełnił ważną rolę w naszym życiu, w tym wypadku także w życiu państwa". Pytanie brzmiało: Czy w Pani pojęciu "odczuwaniem bólu po śmierci kogoś bliskiego" jest np. palenie kukieł Putina i Tuska pod ambasadą rosyjską i wznoszenie okrzyków - "nie chce się sk....syn palić"? Widziałem i słyszałem w materiale dostępnym na stronie "Solidarni 2010".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (82):

Sortuj komentarze:

POdam
 • POdam
 • 07.07.2012 20:20

a swiniom pomyje zaniosles ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
doDAM.
 • doDAM.
 • 07.07.2012 19:00

Szpiony Zależnej pl . poszaleli na W 24 , trzeba zamknąć temat bo wpadną w nawyk i będą głosić dobrą nowinę namolnie jak świadki

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Mieszko, 1star2t, Witold Diziński

Pozwólcie anonimowi "przyjeciele", że w imieniu czytelników W24 podziękuję Wam za łaskę poznania Waszych poglądów, opinii i życzliwej swady w dyskusji.
Brak cenzury na W24 pozwolił Wam wypowiedzieć się, a zainteresowanym poznać namiastkę atmosfery panującej na "otwartym dla wszystkich" portalu niezależna.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Witold Diziński
 • Witold Diziński
 • 07.07.2012 17:43

@ Arkadiusz Gębka
W odniesieniu do końcówki Pańskiego postu Wczoraj 15:37

Reasumując (i coś niecoś knując)- proszę Pana, Panie Gębka, o skuteczną i zachowaną po określonym czasie w archiwum redakcyjnym, publikację na portalu gazety.pl - materiału o M.Olejnik(Wczoraj 22:21) albo wpisu o największym osiągnięciu demokracji postępowej po roku 1989 (Wczoraj 16:23).
Autorzy nie będą mieli zapewne nic przeciwko temu a w razie Pańskiej gotowości ten drugi na pewno wyrazi zgodę (mamy kontakt).
Jeśli Pan to uczyni - da Pan świadectwo...
Jeśli nie - pańskie wpisy pozostaną bezwartościowym bełkotem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1star2t
 • 1star2t
 • 07.07.2012 16:44

@Arkadiusz Gębka
Jak to się dzieje, że taki odpad moralny, zdobywający wiedzę w ORMO lub w ZOMO, ma się za Nostradamusa.
Bardzo dobrze, że polikwidowano pegeery, ale jeden mogli zostawić, bo na nocnego stróża, pasuje Pan jak ulał. Przyglądając się Pańskiej, pożal się Boże "twórczości", należy stwierdzić, że Pan nie masz nic do powiedzenia. Nie masz Pan ani tematu, ani pomysłu, ani stylu.
Jedyne co Pan masz, to wredna, niewyparzona gęba - Panie Gębka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mieszko
 • Mieszko
 • 07.07.2012 15:57

Beata Rudnicka
Szanowna pani Beato. Rzeczownik Mieszko w celowniku, ma odmianę Mieszkowi. Odmiana - Mieszku, to w wołaczu, a przyzwoitość woła: najpierw kurs języka gramatyki polskiej, a dopiero potem, brylowanie z miernymi uwagami po niezależnej.pl. Mi dispiace, la mia regola: nie dyskutuję z analfabetkami.
PS. Mam nadzieję, że kiedy Pani sączy, to nikt Pani pod kołdrę nie zagląda.
il mio rispetto, signora Rudnicka

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ advocatus diaboli

Jeślim "BUFONEM kantogłowym" to iak przezacny diabelski nazwie "Gościa" niezależnej, który pod tekstem Pani Kani tak oto pisze o Monice Olejnik?

"Pani MO to kobieta bez honoru

Pani MO to kobieta bez honoru . Szeregowy funkcjonariusz na usługach sowieckiego reżimu. Jest nikim i dlatego swą złość próbuje wyładowywać na innych . Niestety to już nie przejdzie . Te jej wywiady przypominają bardziej taplanie się we własnych wymiocinach niż dziennikarstwo. Daj sobie już spokój , wszyscy dziennikarze i całe społeczeństwo wiedzą kim jesteś. Kiedyś ją widziałem, .,...tragedia. Małe coś z bardzo zepsuta cerą od telewizyjnego pudru. Fajnie bo musiała mnie omijać , wiedziałem że to ona i nie zszedłem jej z drogi. Bo księżniczka uważała że cały chodnik do niej należy. Roześmiałem jej się w twarz i tyle.Prośba jak ją spotkacie róbcie tak samo:)).

Gość () 06/07/2012 - 22:01."

Komentarz został ukrytyrozwiń
advocatus diaboli
 • advocatus diaboli
 • 06.07.2012 21:32

Piszą i piszą. A nie wiedzą że Gębka to gorszy beton jak nie jeden "moher". A ma poważną wadę. Nic nie potrafi jasno napisać a zawsze zamota wszystko jak kłębek włoczki moherowej. Ale jest przekonany że wszystkie rozumy pozjadał. Jednym słowem BUFON kantogłowy

Komentarz został ukrytyrozwiń

I nawzajem Pani Redaktor...:)))
Mieszko szafuje "patriotyzmem", który w Jego rękach jest "młotem na czarownice".
Frazesy nie zakryją ksenofobii i obciachowej cenzury na niezależna.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arku, a może pozwólmy "mieszku" mówić o patriotyzmie, pozwólmy swobodnie rozliczać zbrodniarzy sprzed pół wieku, niech karmi się przeszłością sącząc truciznę przez słomkę.
Ja wolę patrzeć w przyszłość . Patriotycznie.
By the way: gratuluję awansu, który moim zdaniem otrzymałeś z dużym opóźnieniem. Ciesze się, że wróciła Ci forma:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.