Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20795 miejsce

Niezależne Zrzeszenie Studentów UMK

"Wampiriada" czy "Studencki Nobel" to wydarzenia sprzed paru dni zorganizowane w Toruniu przez reaktywowany niedawno NZS UMK. Niezależne Zrzeszenie Studentów to jedna z największych organizacji studenckich w Polsce.

Niezależne Zrzeszenie Studentów UMK / Fot. materiały NZSW grudniu 2012 r. dwaj studenci dziennikarstwa wpadli na pomysł reaktywacji w Toruniu Niezależnego Zrzeszenia Studentów. 25 lutego 2013 r. odbyło się Walne Zebranie, a następnie na Komisji Krajowej Niezależnego Zrzeszenia Studentów w dniach 15-17 marca 2013 r. we Wrocławiu, oficjalnie powitano NZS UMK w swojej strukturze.

Kacper Zielonka - Przewodniczący NZS UMK, Piotr Czajkowski - Wiceprzewodniczący NZS UMK oraz Anna Figiel - Wiceprzewodnicząca NZS UMK, to studenci o nieprzeciętnej wyobraźni, wielu pomysłach i niezaspokojonej ciekawości świata, którym obca jest bierność. Ich celem jest aktywne tworzenie studenckiej rzeczywistości, zależy im, aby aktywnie wpływać na otaczające realia. Dlatego też wspólnie chcą realizować wiele wartościowych przedsięwzięć, doskonalić umiejętności i zdobywać cenne doświadczenie zawodowe.

Wampiriada / Fot. materiały NZSNiezależne Zrzeszenie Studentów poprzez swoją aktywność na forum uczelni i kraju, broni praw studenckich, organizuje życie społeczne i kulturalne młodego pokolenia oraz kreuje rozwój organizacji i swoich członków, przygotowując ich do świadomego i czynnego członkostwa w społeczeństwie obywatelskim. To samorządna i społeczno-polityczna organizacja studentów kierujących się w swoich działaniach chrześcijańskim systemem wartości, chęcią uczestnictwa w życiu publicznym swojego kraju, przyczyniając się do jego demokratyzacji, utrwalania i pogłębiania praw obywatelskich, swobód twórczych, umacniania niezawisłości nauki, kultury i sztuki, działania na rzecz rozwoju moralności publicznej. Ich misją jest wspieranie kulturalnego, naukowego i społecznego rozwoju studentów oraz integracja środowiska studenckiego.

Studencki Nobel / Fot. materiały NZSEfektem działalności organizacji jest rozwój jej członków i kreowanie ich na liderów. Przyświecają im idee tolerancji, demokracji i integracji europejskiej. Ich działalność dzieli się sześć odrębnych pól strategicznych, mających odrębne cele i założenia, których realizacja dokonywana jest poprzez specyficzny zespół projektów i zadań: Integracja środowiska studenckiego, działalność kulturalna, poznanie międzykulturowe, kreowanie liderów, rozwój wewnętrzny i akcje charytatywne. NZS będąc największą organizacją ogólnopolską przeprowadza wiele projektów docierających do niemal każdego „żaka” w Polsce: Studencki Nobel, Wampiriada, Drogowskazy Kariery, Pstrykaliada, Twoje-Prawa.pl i wiele innych.

Przewodniczący NZS Kacper Zielonka i Wiceprzewodnicząca Anna Figiel wręczają Studenckiego Nobla Joannie Rak / Fot. Klub KotłowniaMimo, że NZS UMK dopiero tworzy się, stanowi ją kilku studentów, którzy są na etapie poszukiwania kolejnych osób chętnych do realizowania szczytnych celów oraz partnerów do organizacji wielu wydarzeń, to już teraz wykazuje się ogromną aktywnością. Planowanych jest już wiele kolejnych wydarzeń, najbliższe 3 i 6 czerwca.

Najlepsi studenci UMK w Toruniu, Gala Studencki Nobel / Fot. Klub Kotłownia21 maja 2013 r. w sali konferencyjnej Rektoratu UMK odbyła się Gala "Studencki Nobel", organizowana przez NZS UMK przy współpracy ze Stowarzyszeniem Młody Głos, podczas której poznani zostali wyróżniający się na wielu płaszczyznach najlepsi studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Torunia Michał Zalewski, Urząd Marszałkowski woj. Kujawsko-Pomorskiego. W tym roku najlepszą z najlepszych została Joanna Rak. Zwycięzcy poszczególnych branż zostają zgłoszeni do etapu regionalnego, a następnie mogą dostać się do ostatniego etapu ogólnopolskiego. „Studencki Nobel” to konkurs organizowany cyklicznie przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, mający na celu wyłonienie Najlepszego Studenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Wampiriada zorganizowana przez NZS UMK w Toruniu / Fot. Klub Kotłownia22 maja 2013 r. w "Od Nowie" w Toruniu NZS UMK zorganizował Wampiriadę, dzięki czemu toruńscy studenci mieli szansę, aby podzielić się z innymi tym, co najcenniejsze – krwią, wielokrotnie ratującą ludzkie życie. Wampiriada to największa w Polsce akcja honorowego krwiodawstwa w środowisku akademickim, organizowana przez oddziały Niezależnego Zrzeszenie Studentów w całym kraju. Misją Wampiriady jest szerzenie idei honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia, nie tylko wśród studentów, ale również mieszkańców ośrodków akademickich. NZS chce również zwiększać świadomość społeczeństwa na temat istotności zbiórek krwi. Oprócz rozpropagowania tej szlachetnej idei wśród studentów, dodatkowo poruszany jest problem niewielkiej w porównaniu do innych krajów europejskich ilości dawców szpiku kostnego.


3 czerwca 2013 r. na Wydziale Prawa i Administracji UMK, Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wraz z organizacją Studenci dla Rzeczpospolitej organizuje konferencję „Integracja europejska – szanse i zagrożenia dla polskiej państwowości i gospodarki”. Z początkiem maja tego roku rozpoczął się dziesiąty rok członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Akces do UE wiązał się zarówno z wielkimi nadziejami, jak i obawami. Mimo upływu czasu, wciąż trwa spór euro-entuzjastów i euro-sceptyków. Nie ma także jedności w ocenie osiągnięć Polski na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat, zwłaszcza w dziedzinie ekonomii. Dynamiczne zmiany zachodzące w UE oraz trwająca ciągle dyskusja na temat kształtu przyszłej integracji, generują wciąż nowe szanse i zagrożenia dla Polski. Podczas konferencji NZSu podjęte zostaną próby odpowiedzi na pytania: Jak oceniać dotychczasowe członkostwo Polski w Unii Europejskiej? Czy przyniosło ono więcej sukcesów, czy też porażek? Jak wykorzystywać szanse i unikać zagrożeń integracji europejskiej?

6 czerwca 2013 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK odbędzie się II Interdyscyplinarna Konferencja "Edukacja całożyciowa wobec współczesnych wyzwań rynku pracy". Niezależne Zrzeszenie Studentów UMK patronuje wydarzenie, a także bierze udział w debacie posterowej. Konferencja kierowana jest do osób, których interesuje tematyka wzajemnego przenikania nauk o zarządzaniu i nauk pedagogicznych. Podzielona będzie na trzy części: wykładową, posterową oraz warsztatową.

https://www.facebook.com/NzsUmk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.